Spitalul Botkin

Până în prezent, Spitalul S.P. Botkin este cea mai mare instituție medicală multidisciplinară din Moscova și regiunea centrală a Rusiei.


Shabunin A.V. este medicul șef al spitalului din 2013, înlocuindu-l pe profesorul Vladimir Nikolayevich Yakovlev.

Cu o locație convenabilă, aproape în centrul Moscovei, Spitalul Botkin este deschis zilnic și non-stop pentru a ajuta pacienții.

Complexul spitalicesc include:

  • Centrul de diagnostic clinic.
  • Departamentul de servicii plătite.
  • Departamente staționare specializate multidisciplinare.
  • Departamentul spitalului de zi (de zi).
  • Departamentul de patologie.
  • Centrul de instruire în simulare.


Aici sunt prezentate următoarele servicii:

  1. Chirurgical.
  2. oncologică.
  3. Anestezie și resuscitare.
  4. hematologică.
  5. infecțios.
  6. Diagnostic.
  7. Terapeutic.

Spitalul include 2 sucursale:

  1. Filiala nr. 1 Servicii de îngrijire oftalmologică
  2. Filiala nr. 2 Maternitate și clinici antenatale.

În total, complexul are 33 de clădiri și are peste 2000 de paturi.

Centrul consultativ primește zilnic peste 350 de pacienți, inclusiv pentru indicații de urgență.

Peste 45 de mii de pacienți primesc anual îngrijiri medicale specializate și de înaltă tehnologie.

Serviciul de ambulanță aeriană disponibil pentru transportul pacienților din zone îndepărtate și în caz de urgență.

Spitalul are peste 2500 de angajați, inclusiv peste 700 de medici. Printre aceștia se află academiști ai Academiei Ruse de Științe Naturale, profesori, medici și candidați la științe medicale. Și 6 medici au primit titlul onorific de „Onorat Doctor al Federației Ruse”.

Pe baza acestui centru medical, sunt amplasate 20 de departamente ale unor universități medicale de frunte, inclusiv Universitatea de Stat din Moscova. I. M. Sechenova.

Istoricul spitalului

Ideea creării unui „spital gratuit pentru toată lumea, fără distincții de ranguri, moșii și religii” aparține cetățeanului de onoare al Moscovei și binefăcătorului Kozma Terentievici Soldatenkov, ani de viață 1818-1901. El a fost legat să aloce 2 milioane de ruble pentru construcția spitalului clinic din oraș. La 2 ani de la moartea sa, autoritățile orașului au primit bani și au alocat un teren de câteva sute pe câmpul Khodynsky pentru construcție. Din inițiativă și cu participarea organizatorică activă a profesorului Fyodor Aleksandrovich Getye, amplasarea primei clădiri a spitalului a început în primăvara anului 1908. Iar la 23 decembrie 1910, spitalul a primit o deschidere oficială sub numele de Spitalul Soldatenkovsky și a devenit disponibil pentru a solicita ajutor medical. Primul medic șef al spitalului a fost F.A..

La deschidere, noua instituție medicală a inclus 12 clădiri cu 505 de paturi. Până la începutul secolului XX, spitalul nu avea un profil larg și a oferit asistență doar în trei zone - infecțioase, terapeutice și chirurgicale.

În timpul Primului Război Mondial, pe teritoriul spitalului a fost deschis un spital militar, care a fost vizitat de familia împăratului pentru a afla în ce condiții soldații răniți primesc asistență medicală..

La a zecea aniversare a instituției din 1918, Consiliul Deputaților de la Moscova a decis redenumirea spitalului în memoria renumitului medic și activist social rus, Serghei Petrovici Botkin. În plus, el a fost un bun prieten al lui Kozma Soldatenkov..

În anii Marelui Război Patriotic, Spitalul Botkin și-a asumat din nou funcția de spital, primind zilnic până la 500 de soldați răniți. În total, în perioada de război, peste 40 de mii de militari au fost ajutați la spital. La sfârșitul războiului, în 1947, Spitalul Botkin a primit ordinul lui Lenin. Apropo, în același spital din clădirea 10, V.I.Lenin a fost operat pentru a extrage glonțul rămas după ce a fost rănit în 1918. Acum, camera în care era situat liderul revoluției este un memorial.

Tipuri de servicii furnizate


Serviciile sunt oferite gratuit. Gama de servicii este foarte largă. Detalii pot fi găsite pe site-ul oficial al spitalului. Pacienții care solicită instituția pot primi o gamă completă de teste de diagnosticare și de laborator, o programare la medicii de ambulatoriu și tratament multidisciplinar de internat.

Spitalul oferă servicii în următoarele domenii:

  • chirurgie abdominală și toracică
  • chirurgie endocrină și hepatică
  • cardio și angiosurgie;
  • neurochirurgie;
  • Obstetrică și Ginecologie;
  • urologie și nefrologie
  • ENT;
  • Coloproctologie;
  • chirurgie a rănilor și bolilor purulente;
  • traumatologie și ortopedie;

Pacienții pot primi ajutor cu diferite boli ale sistemului cardiovascular, sânului, tractului gastrointestinal și sistemului nervos. Și, de asemenea, cu boli dermatologice, oncologice și infecțioase.

Un spital de zi a fost desfășurat pentru a oferi asistență pacienților cu boli ale tractului gastro-intestinal, patologia sistemului endocrin și patologia neurologică.

Programare

Puteți face o programare cu specialiștii spitalului, sunând la +7 (499) 490-03-03, indicat pe site-ul oficial al spitalului. Telefon pentru o întâlnire cu un centru gratuit de diagnosticare clinică +7 (499) 762-62-86.

Sau faceți clic pe linkul pentru a înregistra online de pe site-ul oficial. În acest caz, va fi necesar să completați un mic chestionar interactiv al site-ului, cu indicarea datelor personale pentru înregistrare. Puneți consemnul pentru prelucrarea datelor cu caracter personal, după citirea documentului „Politica pentru prelucrarea și protecția datelor cu caracter personal al GBUZ„ Spitalul Clinic de Stat numit după SPPotkina DZM »».

Sau când contactați registrul personal. Trebuie să aveți un pașaport, o poliță și un document militar pentru personalul militar alături de dvs..

Adresa spitalului

Adresa clădirii principale a Spitalului Botkin este Moscova, nr 2 Botkinsky Prospekt, 5., cod poștal 125284.

Cum să ajungem acolo

Complexul spitalicesc are trei puncte de control prin care puteți merge pe teritoriul instituției medicale.

În apropierea punctului de control numărul 1 există opriri:

  1. „Spitalul Botkin” din partea dreaptă a pasajului 2 Botkin, în direcția din partea centrală a Moscovei. Există autobuzele numărul 101 și 207.
  2. „Spitalul Botkin” din partea stângă a celui de-al doilea pasaj Botkin, spre partea centrală a Moscovei. Autobuzele 175 și 847 se opresc aici..
  3. „Spitalul Botkin” din pasajul 1 Botkin. Troleibus ruta 82 și autobuzele 84 și 101.

Punctul de control nr. 2 se poate ajunge de la spitalele Botkin, de-a lungul ul. Polikarpova în partea spitalului și în partea opusă. Puteți urca pe un microbuz OKB numit după Sukhoi - Beregovaya.

Punctul de verificare numărul 3 se poate ajunge de la opriri:

  1. „Clădire medicală” pe stradă Boris Petrovsky din partea Spitalului Botkin. Există rutele de autobuz numerele 84, 101, 175 și 847.
  2. „Clădire medicală”, pe stradă. Boris Petrovsky pe partea opusă de spital, unde trec autobuzele numărul 101 și 207.

Puteți ajunge la complexul spitalului S.P. Botkin cu metroul:

  1. De la stația de metrou Begovaya 1 și Begovaya 2. Calea va fi de aproximativ un kilometru și jumătate și durează aproximativ 20 de minute. Vei fi la punctul de control numărul 2 al Spitalului Botkin
  2. De la stația de metrou Dynamo Stadium. După ce depășești un kilometru și jumătate, te vei apropia de punctul de control numărul 1.

Alegeți tipul de organizație

Hartă

: Moscova: CAO: Presnensky: Spitalul Clinic Oraș. S.P. Filiala Botkina nr.1 (Spitalul oftalmologic)

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina nr.1 (Spitalul oftalmologic)

Descriere:

Prin ordinul Direcției de Sănătate a orașului Moscova nr. 1043 din 25 octombrie 2013, Spitalul Clinic Oftalmologic a fost reorganizat în Instituția de asistență medicală bugetară de stat „Spitalul Clinic Orașul Botkin din cadrul Direcției de Sănătate a Municipiului Moscova” Filiala nr. 1.

Filiala nr. 1 Spitalul oftalmologic este un centru medical specializat, care include:
- Clinică consultativă și de diagnostic pentru 500 de vizite pe schimb;
- 170 pat spital.

Spitalul sucursalei nr. 1 este unul dintre cele mai mari centre de îngrijire oftalmologică de specialitate din Rusia. Anual, peste 10 mii de pacienți urmează tratament în spital pentru diferite boli ale organelor vederii, se efectuează peste 10 mii de operații, inclusiv cele de înaltă tehnologie. Orice tip de cataractă este tratat în combinație cu diverse patologii oculare (glaucom, traume, boli ale retinei, retinopatie diabetică, miopie), tratamentul tuturor formelor de glaucom.

Medicii de primire medicală-consultanță oferă îngrijiri calificate pacienților trimiși de la clinicile raionale, iar asistența de urgență este, de asemenea, oferită.

Centrul oftalmologic servește populația a patru raioane administrative: centrală, vestică, nord-estică și sudică.

Șeful filialei este un oftalmolog: doctorat. Korchuganova Elena Alexandrovna, 8 (495) 699-44-39
Orele de lucru ale clinicii: între orele 8:00 și 20:00 (luni-vineri), între 8:00 și 16:00 (sâmbătă), duminică - zi liberă.
Ore de recepție: între 8:00 și 20:00 (luni-vineri), între 8:00 și 16:00 (sâmbătă), duminică - zi liberă.
Mod de operare de urgență - în continuu.

Orele de deschidere ale biroului de protetică pentru ochi: miercuri, vineri între orele 14.30 - 20.00

Pentru a face o întâlnire cu un medic, trebuie să contactați registrul personal sau cu ajutorul unui reprezentant (rudă sau asistent social). Trebuie prezentate următoarele documente - trimitere de la clinica raională, poliță de asigurare medicală obligatorie, document de identitate (pașaport).

Înregistrarea prin telefon sau prin Internet nu se efectuează, ca atare spitalul este o instituție medicală de specialitate de la nivelul 3 al sistemului de asistență medicală și se face o programare în direcția medicilor policlinicii raionale, unde este indicat diagnosticul pacientului.

Pentru întrebări despre certificatele de muncă ale instituției (inclusiv medicii), în caz de pierdere (pierdere) a unui cupon pentru o programare, contactați medicul prin telefon: 8 (495) 699-79-70 (registru), 8 (495) 699-30-20 ( referinţă)

Pentru spitalizare - 8 (495) 699-10-75 (departamentul de internare)
Pentru îngrijiri de urgență - 8 (495) 699-61-28
Birou de protetică oftalmică (înregistrare prin telefon) - 8 (495) 699-83-89
Departamentul de servicii plătite - 8 (495) 699-71-53
Doctor la apel - 8 (495) 699-84-00
Adresa de e-mail: [email protected]; [email protected]

Articole similare:

Dragi moscoviți! Din mai 2011, o nouă formă de poliță de asigurare medicală obligatorie a modelului unificat a fost introdusă în sistemul de asigurare medicală obligatorie al Federației Ruse. Acordarea cetățenilor Federației Ruse cu polițe de asigurare medicală obligatorie a unui singur eșantion se va realiza treptat - până la 1 ianuarie 2014. Trebuie menționat că politicile MHI emise înainte de mai 2011, în conformitate cu Legea federală nr. 326-FZ din 29 noiembrie 2010

Comentarii:

Buna ziua! În direcția regimentului regional al Moscovei a venit 26.01.2016g. pentru examinare la Spitalul Clinic de Stat numit după Botkin (filiala nr. 1). Am fost plăcut surprins de munca simplificată și clară a întregului personal. O programare a fost făcută rapid și cu acuratețe (deși a durat aproape 2,5 luni să așteptăm programarea unui medic, dar nu a contat pentru mine). Multe mulțumiri și recunoștință umană față de medici, paramedici, asistente medicale din camerele 403, 506, 509. În mod deosebit medicului Velibekova Olga Sabirovna! Toți angajații sunt extrem de profesioniști, răspunzători, foarte atenți și politicos, efectuează examene rapid și precis, comunică într-un limbaj clar și accesibil cu pacienții! Mulțumesc medicului șef pentru selecția personalului competent și buna organizare a spitalului!

Evaluare: 0 Filatova Irina 2014-12-26

Vreau să mulțumesc sincer medicului meu asistent E. Lanshakova pentru atitudinea ei amabilă și atentă. Rețetele și sfaturile ei utile au fost cele care mi-au fost mai ușor să îndure perioada dificilă postoperatorie. Mai mult pentru medicii atât de cunoscuți și calificați, care iubesc profesia lor și sunt sensibili la pacienți! Mulțumesc foarte mult, Elizaveta Alekseevna, pentru nobila ta muncă! Îți doresc multă sănătate și succes în viitorul An nou! Filatova Irina, decembrie 2014.

Evaluare: 0 Filatova Irina 2014-12-21

Vreau să-mi exprim cea mai sinceră și sinceră mulțumire chirurgului A. Lapochkin! Acum aproximativ 20 de ani am făcut deja o intervenție chirurgicală pentru ochi - glaucom cu unghi închis. O parte din viziune a fost pierdută, dar viața a continuat. Și acum câțiva ani, un nou dezastru - o cataractă în ambii ochi. Viziunea s-a deteriorat rapid. Mi-a fost greu să merg pe stradă singur. Frica s-a strecurat în suflet. Și el a fost cel care m-a readus la o viață normală, deplină, datorită experienței și cunoștințelor sale. Ambele operații de instalare a lentilelor artificiale au avut succes, deși ochii erau foarte complexi. Doar cineva care el însuși a experimentat acest lucru poate înțelege întreaga profunzime a aprecierii mele pentru această persoană încă tânără, inteligentă, atentă și talentată, un doctor cu majusculă! Bună sănătate și succes, dragă Andrei Vladimirovici! Pacienta ta, Irina Filatova, noiembrie - decembrie 2014.

Evaluare: 5 Irina 2012-03-07

Spital minunat! O mulțumire imensă lui Ilyukhin Oleg Evgenievich! El este cel mai bun. operația s-a făcut perfect, nu mă așteptam la astfel de rezultate.

Evaluare: 0 Elena 2011-06-02

A doua zi am făcut o întâlnire cu un oftalmolog în direcția clinicii și știți cu ce număr am făcut o întâlnire? Deja la sfârșitul lunii octombrie! Aștepți 4 luni pentru un diagnostic de glaucom? Poți să te orbi în timp ce aștepți ajutor calificat! Însă șefii de la medicină pe hârtie sunt aproape, kay! Între timp, nu există coadă în clinicile comerciale, desigur, doar prețul examinării este de la 2800 r la 4300 ruble. Mulțumim Ministerului Sănătății pentru medicamentul nostru gratuit! Spargere, nu construi! Au distrus tot binele care era, dar în schimb au construit. Păcatul tăiat de la pacienții din capmanul lor și numai.

Spitalul Clinic de Stat GBUZ numit după S.P. Botkin, filiala numărul 1

Informații despre organizația GBUZ GKB numită după S.P. Botkin, filiala numărul 1: numere de telefon, locația exactă, harta, orele de lucru, descrierea și sfera acesteia.

Orele de deschidere: luni-vineri 8: 00–20: 00

Telefoane de contact: +7 (495) 699-30-20, +7 (495) 699-10-75, +7 (495) 699-61-28, +7 (495) 699-44-39

Site oficial: http://www.botkinmoscow.ru

Regiune: Rusia, Districtul Federal Central, Moscova

Adresa: st. Pista Mamonovsky, 7 Pe hartă

Adresa reală: 123001, Moscova, Mamonovsky per., 7

Spitalul Clinic Oftalmic (filiala 1 a spitalului clinic din oraș numit după S.P. Botkin)

Ramuri 1

Adresa:
Moscova, banda Mamonovsky, 7

Mod de lucru:
Luni-vineri: între 08:00 și 20:00
Sat: între 08:00 și 16:00

Descriere

Spitalul Clinic Oftalmic (filiala 1 a spitalului clinic din oraș numit după S.P. Botkin)

Șeful filialei este un oftalmolog: doctorat. Arzhimatova Gulzhiyana Șevketovna, tel. (495) 699-44-39.

Filiala nr. 1 Spitalul oftalmologic este un centru medical specializat, care include:

  • Clinică consultativă și de diagnostic pentru 500 de vizite pe schimb;
  • 170 pat spital.


Filiala are peste 300 de specialiști, inclusiv 113 medici. Spitalul sucursalei nr. 1 este unul dintre cele mai mari centre de îngrijire oftalmologică de specialitate din Rusia. Anual, peste 10 mii de pacienți urmează tratament în spital pentru diferite boli ale organelor vederii, se efectuează peste 10 mii de operații, inclusiv cele de înaltă tehnologie. Orice tip de cataractă este tratat în combinație cu diverse patologii oculare (glaucom, traume, boli ale retinei, retinopatie diabetică, miopie), tratamentul tuturor formelor de glaucom.

Medicii de primire medicală-consultanță oferă îngrijiri calificate pacienților trimiși de la clinicile raionale, iar asistența de urgență este, de asemenea, oferită.

Centrul oftalmologic servește populația a patru raioane administrative: centrală, vestică, nord-estică și sudică.

Spitalul orașului numit după Filiala Botkina nr.1 (Spitalul oftalmologic) - Moscova

Tabele orizontale

Buna ziua! În clinica de la locul de reședință, a fost trimisă la medicul oncolog la un oftalmolog din Botkin. Am sunat la filiala n1 pentru o întâlnire cu medicul. La care s-a răspuns la înregistrare doar la Spital și nu prin telefon. Locuiesc la 72 km de Spital, nu am transport personal, am un copil în vârstă de 4 luni în brațe. Ajuns la spital la 25.01.2018 așteptam o imagine terifiantă. Trei Windows de înregistrare și 80 de persoane la rând. Pentru înregistrare, a trebuit să stau acolo între 14-00 și 17-58. Înregistrat pe 13 martie. Anterior imposibil. Deși conform legii, așteptarea specialiștilor este de maximum 14 zile. Cu o posibilă boală, o așteptare de 2 luni se poate termina în eșec. Vă rugăm să înțelegeți și să eliminați haosul. Aștept cu nerăbdare soluționarea acestei situații. mulțumire

O persoană cu handicap din grupa 1 din martie 2017. a depus documente pentru o operație de înlocuire a obiectivului în filiala 1 a Spitalului Botkin, la Mamonovskiy per. 7. Documente acceptate, înregistrate
sub numărul 155926 / 16. Și au ordonat să aștepte apelul. Până în iulie nu există niciun apel despre operațiune și nu pot fi obținute informații despre aceasta..

Mă ocup de problema lucrătorilor din domeniul sănătății. Pe 10/11/2016, el a fost internat în faimosul spital Botkin din secția de tratament când a fost descoperit un nivel ridicat de zahăr la internare.. De multă vreme nu au mai putut spitaliza ambulanța, au refuzat să spitalizeze, le explicăm că pierd forța și căd și că doriți să fiți tratat acasă, sună medicul de la clinică. În spital, a încercat să se ridice, i-a căzut brațul înfiorat. Pe partea din spate s-a format un hematom, medicii nu au acordat atenție și nu au vrut să plătească.18.11.2016.Tratatorul I. Rudakova și capul Loshits N.V., pregătiți pentru externare. Am comandat transportul medical pentru externare, deoarece picioarele noastre nu erau spitalizate la timp și când am ajuns să-i ridicăm pe medici, astfel încât să nu vedem în ce stare a fost bandajat brațul. Brațul era într-o stare groaznică plină de puroi. Ne-am întors să ne întindem. doctor Rudakova și cap. Loshits N.V. ce faci, de ce scrii cu o astfel de mână, a existat un răspuns că zahărul nu ți-a fost adus aici și toți acordăm ajutor 1. Ne-am lăsat mâna pentru încă o zi, am tăiat puroiul, am pompat bandajul și am scris recomandări pentru a scrie ce să faci în continuare. Nu numai că este de neînțeles cu o mână, ceea ce au scris cu un conținut ridicat de zahăr 20. Au pregătit un extract la 15-00. Am cerut să dea insulină pentru că nu ne pasă de sfârșitul zilei de lucru în care o primim. După externarea într-o săptămână și jumătate numit chirurg pentru o examinare de mână. Putrefacția a mers de la mână la cot la spital de urgență, el poate rămâne acum fără armă din vina medicilor. Rudakova și Loshits nu-și iau locul foarte nepoliticos, nu pot avea încredere pentru a trata chiar și animalele. Vă rog să le scutiți de poziția lor de a nu se conforma înscrierii din cartea de muncă. Voi fi obligat să îi dau în judecată.

Clinica de Oftalmologie Spitalul Clinic Oraș numit după S.P. Botkin în Lane Mamonovsky

Spitalul Clinic Oftalmologic din regiunea Tver este un mare centru științific și practic care oferă îngrijiri medicale de înaltă specialitate pentru diverse boli ale ochilor. Este format dintr-o clinică consultativă de diagnosticare pentru 500 de vizite pe schimb, un spital pentru 240 de paturi în permanență și un laborator de corecție a vederii de contact. În plus, spitalul are un birou oftalmic, precum și un departament de urgență 24 de ore.

Din octombrie 2013, spitalul a devenit parte a Spitalului Clinic din oraș. S.P. Botkin în statutul sucursalei numărul 1.

Lista de prețuri a clinicii oftalmice Spitalul Clinic Oraș. S.P. Botkin în Lane Mamonovsky

Recenzii despre Spitalul Botkin GBUZ Spitalul Clinic Oras. S.P. Botkin (Spitalul Clinic Oraș) din Mamonovsky Lane

re.
Dar personalul este foarte sincer. Toată lumea încearcă să ajute, să explice pacienților cât mai mult posibil ce să facă după operație, care sunt limitările. Pregătirea pentru intervenții chirurgicale, procedurile, examinările sunt foarte diferite în bine. Aici, toată lumea este cumva mai scrupuloasă în tratamentul lor..
Iar pacienții sunt în mare parte vârstnici, complexe din toate punctele de vedere.
Filiala de la această adresă își trăiește ultimele zile și se mută pe teritoriul principal al Botkin b-tsu. Sper să nu piardă pe nimeni și să nu fie concediați atunci când se mută. Ei vor păstra tot ce este mai bun. Principalul lucru, cadrele!

Multe mulțumiri medicului Simonova Simone Valentinovna, șef. secția de chirurgie (și medicul curant) Shirshova Elena Vasilyevna, asistenta ei Zara Ibragimovna (din păcate, nu știu numele meu) pentru abordarea informală pentru mine ca pacient, pentru atenția și profesionalismul acestor medici. Mai mult pentru astfel de medici

În general, tratamentul cataractei nu este înfricoșător. Funcționare 15-20 minute. Dar este foarte important să efectuați toate procedurile și restricțiile în perioada postoperatorie. Noroc tuturor și sănătate!

Spitalul Botkin din Moscova

Spitalul Clinic Oras numit dupa S.P. Botkina - cea mai mare instituție medicală multidisciplinară din Moscova.

GKB-le. S.P. Botkin este o asociație medicală mare, cu o capacitate totală de pat care depășește 2.300 de paturi. Spitalul are un spital pentru îngrijiri medicale de specialitate, inclusiv de înaltă tehnologie, în profiluri chirurgicale, ginecologice, terapeutice, neurochirurgicale, traumatologice și alte profiluri.

Spitalul Botkin angajează în prezent 4.300 de angajați, inclusiv 1.100 de medici. Numai la baza principală a spitalului lucrează 34 de profesori și doctori în științe medicale, peste 200 de candidați la științe medicale, 13 medici au primit titlul de Doctor de onoare al Federației Ruse. Aproape fiecare al doilea medic are cea mai înaltă categorie de calificare. Peste 400 de angajați ai departamentelor, institutelor de cercetare și centrelor medicale situate pe teritoriul spitalului, de asemenea, lucrează în departamentele sale, inclusiv 36 de profesori și 56 de profesori asociați.

În fiecare an, specialiștii din spitale efectuează peste 40 de mii de operații, dintre care aproximativ 10 mii fac parte din categoria îngrijiri medicale de înaltă tehnologie. În cele mai multe cazuri, sunt utilizate tehnologii medicale minim invazive, intervenții și operații endoscopice sub controlul echipamentelor cu raze X și navigația CT..

Tipuri de îngrijiri medicale:

  • asistență medicală primară, inclusiv medicină primară și specializare primară;
  • îngrijiri medicale de specialitate, inclusiv de înaltă tehnologie;
  • ambulanță, inclusiv ambulanță specializată;
  • îngrijiri medicale consultative și diagnostice;
  • îngrijire primară de reabilitare.

Profiluri de sănătate:

  • Gastroenterologie
  • Hematologie
  • Ginecologie
  • Diagnostice
  • Boli infecțioase
  • Cardiologie
  • Operație de inimă
  • Coloproctologie
  • Neurologie
  • Neurochirurgie
  • Nefrologie
  • Chirurgie generala
  • Oncourology
  • Otorinolaringologie
  • Oftalmologie
  • pneumologie
  • Îngrijirea obstetrică
  • Terapie
  • Traumatologie și ortopedie
  • Chirurgie toracică
  • Urologie
  • Chirurgie maxilo-facială
  • Endocrinologie
  • Chirurgie endocrină
  • 33 secție de anestezie și terapie intensivă pentru pacienți neurochirurgici și traumatologici;
  • Secția de hematologie nr. 6;
  • Secția de hematologie nr. 7;
  • Departamentul ginecologic №22;
  • Departamentul ginecologic №23;
  • Centrul Orasului pentru Toxoplasmoza;
  • Departamentul de diagnostic nr. 8;
  • Secția infecțioasă;
  • Departamentul de cardiologie pentru pacienții cu infarct miocardic nr. 4 (secția de cardiologie de urgență);
  • Departamentul de cardiologie nr. 4A;
  • Departamentul de cardiologie nr. 5;
  • Laborator de diagnostic clinic;
  • Secția Coloproctologie nr. 47;
  • Biroul consultativ;
  • Centrul de hematologie al orașului Moscova;
  • Secția neurologică nr. 10 pentru pacienții cu accident acut cerebrovascular;
  • Departamentul neurologic nr. 9;
  • Secția Neurochirurgie nr. 19A;
  • Secția Neurochirurgie nr. 19B;
  • Departamentul de Nefrologie nr. 12;
  • Departamentul de Nefrologie nr. 24;
  • Secția ortopedică №51;
  • Departamentul de diagnosticare a radiațiilor;
  • Departamentul de Oncologie abdominală nr. 17A;
  • Departamentul de Anestezie și Terapie Intensivă pentru pacienții cu accident acut cerebrovascular nr. 35;
  • Departamentul de anestezie și reanimare pentru pacienții cu patologie cardiovasculară nr. 52;
  • Departamentul de Anestezie și Reanimare pentru pacienții cu profil chirurgical nr. 32;
  • Departamentul de Anestezie și Terapie Intensivă pentru intervenții chirurgicale;
  • Departamentul de Anestezie și Reanimare nr. 61 pentru pacienții cu infarct miocardic;
  • Departamentul de Anestezie-Reanimare pentru pacienți urologici nr. 37;
  • Departamentul de Anestezie-Reanimare nr. 18;
  • Departamentul de gastrohepatopancreatoenterologie nr. 57;
  • Departamentul de oxigenare hiperbarică;
  • Secția de traumatologie purulentă nr. 21;
  • Departamentul de Chirurgie Cardiacă Nr.40;
  • Secția Coloproctologie nr. 47A;
  • Departamentul de exerciții de fizioterapie;
  • Departamentul de Psihologie Medicală;
  • Departamentul de Neurochirurgie nr. 49;
  • Departamentul de Oncologie Generală nr. 16A;
  • Departamentul de Oncourologie nr. 14A;
  • Departamentul de Oncourologie nr. 41A;
  • Departamentul de Otorinolaringologie nr. 25;
  • Departamentul de Oncologie Oftalmică nr. 1A;
  • Departamentul transfuziei de sânge;
  • Departamentul de Radioterapie nr. 13;
  • Secția de resuscitare a pacienților infecțioși nr. 30;
  • Departamentul de metode de diagnostic cu raze X și tratament;
  • Departamentul de Chirurgie Vasculară nr. 38;
  • Departamentul de Chirurgie Vasculară nr. 54;
  • Departamentul de Oncologie Toracică nr. 39A;
  • Departamentul de Chirurgie Toracică nr. 39;
  • Departamentul de Diagnostică cu ultrasunete;
  • Departamentul de Fizioterapie;
  • Departamentul de diagnosticare funcțională;
  • Departamentul de chimioterapie nr. 15;
  • Departamentul de Chirurgie a ficatului și pancreasului nr. 50;
  • Departamentul de tratament chirurgical al tulburărilor de ritm și al ritmului nr. 55;
  • Departamentul de chirurgie orală și maxilo-facială nr. 53;
  • Departamentul metodelor de tratament extracorporeal;
  • Departamentul de Chirurgie Endocrină nr. 16;
  • Spitalul oftalmologic pentru șederi scurte (SKP nr. 2);
  • Departamentul de patologie;
  • Prima spitalizare de scurtă durată, după profiluri: chirurgie generală, urologie, ginecologie, otorinolaringologie S.P. Botkin (SKP nr. 1);
  • Departamentul de primire pentru pacienții neinfecțioși;
  • Secția de psihiatrie nr. 11 pentru pacienții cu patologie mentală și somatică combinată;
  • Secția pulmonară;
  • Centrul vascular regional;
  • Departamentul de diagnostic cu raze X;
  • Departamentul terapeutic nr. 1;
  • Secția terapeutică nr. 2;
  • Departamentul terapeutic nr. 3;
  • Departamentul de Traumatologie Nr. 26;
  • Secția Traumatologie nr. 27;
  • Secția de Urologie nr. 14;
  • Departamentul de Urologie nr. 41;
  • Sucursala numărul 1 Serviciul oftalmologic;
  • Filiala nr. 2 "Spitalul de maternitate cu clinicile antenatale";
  • Secția chirurgicală nr. 17;
  • Secția chirurgicală nr. 46;
  • Departamentul de Endocrinologie nr. 59;
  • Secția endoscopică.

Contactați Spitalul Botkin: adresă, informații telefonice, site-ul oficial

Instituția de asistență bugetară de stat a orașului Spitalul Clinic din Moscova, denumită după S.P. Departamentul de sănătate Botkin Moscova:

  • Adresa spitalului Botkin: 125284, Moscova, a 2-a Ave Botkin, 5
  • Ore de lucru: zilnic, continuu
  • Ore de vizitare a pacienților: luni-vineri 16-00 - 19-00, sâmbătă, soare 11-00 - 13-00; 16-00 - 19-00
  • Centrul de contact: +7 (499) 490-0303 (zilnic de la 8:00 la 19:00)
  • Biroul Central de Informații: +7 (495) 945-0045 (zilnic de la 8:00 la 19:00)
  • Centrul consultativ și de diagnostic (de luni-vineri în zilele lucrătoare: de la 8:00 la 19:30):
    • 8 (499) 762-6285 - recepție
    • 8 (499) 762-6286 - telefon al registrului KDP
  • Biroul de spitalizare planificat: 8 (499) 762-62-97 (de la 8.30 la 16.00 în zilele lucrătoare)
  • Centrul de simulare medicală: 8 (499) 762-61-71
  • Referință infecțioasă la caz: 8 (495) 945-8382
  • Chancery: 8 (495) 653-16-90
  • Medic la cap: 8 (495) 945-2616
  • Medic-șef adjunct: 8 (495) 945-2336
  • Site-ul oficial al Spitalului Botkin din Moscova: botkinmoscow.ru
  • Rețelele sociale: Vkontakte, Facebook, Instagram, YouTube
  • E-mail: [email protected]
  • Serviciul de presă al Spitalului Clinic de Stat numit după S.P. Botkin: [email protected]

Această pagină oferă o listă de medici care lucrează la Spitalul Botkin:

Cum se ajunge la Spitalul Botkin din Moscova

Cum să ajungeți la spitalul din Botkin:

  • Stația de metrou dinamică, apoi pe jos 1 km., Sau autobuzele 207, 12c, troleibuzul 82, opresc „Spitalul im. Botkin ";
  • Stația de metrou Begovaya, apoi pe jos

1 km., Sau microbuz 593m, autobuz 847, 27, autobuze troleibuze 20, 86, oprire „Spitalul Botkin”.

Plan de dispunere

Numirea la medic

Pentru admiterea la CDC, trebuie să aveți următoarele documente:

  • Politica obligatorie de asigurare de sănătate (MHI).
  • Pașaport al unui cetățean al Federației Ruse.
  • Recomandare pentru consultare de la clinica de la locul de atașare, certificată de sigiliul de colț al instituției medicale și semnătura și sigiliul medicului curant.
  • Extras dintr-un card de ambulatoriu (emis de instituția de asistență medicală care trimite).

Dacă puteți înregistra la specialistul dorit, veți primi un răspuns sub forma unui „cupon electronic”, care va indica data, ora și ordinea de primire. În cazuri speciale, registratorul medical vă poate contacta la numărul de telefon indicat în cerere. Cu acest „cupon electronic” și documentele necesare pentru primirea specialiștilor CDC (lista este indicată mai jos), trebuie să ajungeți la CDC cu o oră înainte de ora indicată în „cupon electronic” și să primiți un cupon în terminalul electronic (faceți clic pe caseta „înregistrare pe Internet” ”- cuponul„ I ”) așteaptă un apel la registru. Un card de ambulatoriu este făcut în registru și este emis un cupon de hârtie pentru o întâlnire cu un medic. Pentru a accelera înregistrarea unui card ambulatoriu, este de dorit să aveți o fotocopie a pașaportului (prima pagină și pagina de înregistrare) a poliței MHI (două părți).

  • Adresa: al doilea pasaj Botkinsky, 5, clădirea 22 (etajul 2)
  • Registru: +7 (499) 762-62-86
  • Departamentul de servicii plătite: +7 (499) 490-03-03

Servicii plătite ale Spitalului Botkin și prețuri

Spitalul Botkin, pe lângă faptul că oferă asistență cetățenilor în conformitate cu politica MHI, oferă servicii medicale pe bază de plată.

Înregistrare - zilnic între orele 8:00 și 19:00 prin telefon 8 (499) 490-03-03 și prin e-mail [email protected].

Serviciile plătite sunt furnizate fie ca parte a unui program voluntar de asigurare de sănătate (VMI), fie prin acord direct cu o persoană fizică în numerar.

Pacienții pot primi o gamă completă de servicii, de la diagnostic, îngrijire în ambulatoriu, teste de laborator și se termină cu tratament internat.

Condiții pentru furnizarea de îngrijiri medicale plătite:

  • dacă furnizarea serviciului are loc în alte condiții decât cele prevăzute de programul de garanție de stat de îngrijire medicală gratuită pentru cetățeni și (sau) programe vizate;
  • dacă solicitați servicii medicale fără trimitere;
  • dacă nu aveți o poliță de asigurare medicală obligatorie;
  • dacă tipul și sfera serviciilor medicale de care aveți nevoie nu depășesc domeniul de aplicare al proiectului teritorial al programului de garanție de stat sau al programelor vizate;
  • dacă sunteți cetățean al unei țări străine;
  • dacă ești apatrid.

Atunci când prestați servicii medicale în baza unui acord cu o persoană fizică, Spitalul Botkin din Moscova vă va oferi un pachet complet de documente autorităților fiscale pentru a rambursa deducerea fiscală pentru plata serviciilor medicale. Acest lucru va ajuta la recuperarea unei părți din banii cheltuiți pentru tratament..

Un tratament complet al cursului pacienților cu boli degenerative-distrofice ale coloanei vertebrale (dorsopatie, osteochondroză) este plătit în spitalul de zi al Centrului Consultativ și de Diagnostic (CDC).

Posibilitatea și durata tratamentului sunt determinate la consultarea unui neurolog al CDC.

Ora de recepție: de luni-joi între orele 13.00 și 15.00 (biroul 2079).

Ramuri

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina nr.1

  • Adresa: 123001, Moscova, Mamonovsky per., 7
  • Pentru întrebări despre certificatele de muncă ale instituției (inclusiv medicii), în caz de pierdere (pierdere) a unui cupon pentru o programare, contactați un medic prin telefon:
  • (495) 699-79-70 (registru), (495) 699-30-20 (referință).
  • Pentru spitalizare - (495) 699-10-75 (Departamentul de admitere).
  • Pentru îngrijiri de urgență - (495) 699-61-28.
  • Cabinet oftalmologie (apel telefonic) - (495) 699-83-89.
  • Departamentul de servicii plătite - (495) 699-71-53.
  • Doctor la apel - (495) 699-84-00.
  • Șef - director de filială - oftalmolog: MD Arzhimatova Gulzhiyana Șevketovna, tel. (495) 699-44-39

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Sucursala Botkin numărul 2

  • Adresa: 123317, Moscova, str. Krasnogvardeiskaya 3, 1
  • Departamentul de primire: (499) 707-22-59
  • Cerere: (499) 256-15-89
  • Șef - director de filială nr. 2 - obstetrician-ginecolog: Semekina Elena Yuryevna, Tel.: (499) 256-12-82

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina Consultarea numărul 3 pentru femei

  • Adresa: 109044, Moscova, st. 1. Dubrovskaya, d. 3
  • Registru: +7 (495) 677-16-13
  • Șeful este cel al consultării pentru femei nr. 3: Ekaterina Korotygina +7 (495) 677-14-10

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina Consultarea numărul 6 pentru femei

  • Adresa: 101000, Moscova, st. Maroseyka, d. 13A, p. 1
  • Telefoane de înregistrare: +7 (495) 621-71-88; +7 (495) 621-53-89
  • Șeful este medicul șef adjunct pentru tratament medical, șeful filialei Consultarea femeilor nr. 6: Oksana Chaplygina, tel. +7 (495) 621-61-17, fax +7 (495) 623-98-84

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina Consultarea numărul 7 pentru femei

  • Adresa: 121069 Moscova, Borisoglebsky per., 6
  • Registru: +7 (495) 695-62-61
  • Șeful - șeful consultării pentru femei numărul 7: Samarina Elena Alekseevna +7 (495) 695-40-41

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina Consultarea numărul 12 pentru femei

  • Adresa: 119435, Moscova, Malaya Pirogovskaya St., 15
  • Registru: (499) 245-67-61, (499) 246-93-15
  • Șef: medic șef adjunct pentru afaceri medicale, șef de consultare pentru femei nr. 12 - obstetrician-ginecolog Chepurnaya Yulia Yuryevna, candidat la științe medicale, tel / fax - (499) 246-55-63, (499) 245-77-09

Spitalul Clinic din oraș numit după S.P. Filiala Botkina Consultarea cu numărul 15 a femeilor

  • Adresa: 107140, Moscova, al 2-lea Krasnoselsky per, casa 2
  • Registru: +7 (499) 264-66-90
  • Șeful - șeful clinicii antenatale nr. 15: obstetrician-ginecolog Ismailova Selminat Gadzhikerimovna, candidat la științe medicale, tel / fax - +7 (499) 264-70-05

Sucursala numărul 1 Serviciul de oftalmologie

Filiala nr. 1 Spitalul Clinic Oftalmologic este un centru specializat puternic, cu o clinică consultativă de diagnosticare pentru 500 de vizite pe ture, cu 2 moduri de operare în schimb, un spital cu 150 de paturi.

Peste 10 mii de persoane sunt tratate anual, numărul operațiilor depășește 10 mii, numărul de vizite la clinică este de peste 250 mii.

Furnizarea de asistență medicală oftalmică de specialitate consultativă și diagnostică planificată în Filiala nr. 1 a Spitalului Clinic de Stat numit după S.P. Botkin este realizat doar de rezidenții atașați policlinicii orașului din cele patru districte administrative ale Moscovei - districtul administrativ central, districtul administrativ nord-estic, districtul administrativ sud și CJSC.

Locuitorii atașați la policlinicile orașului din alte districte administrative ale orașului Moscova primesc indicații pentru îngrijirea medicală oftalmologică de rutină către alte instituții medicale din orașul Moscova (GBUZ GKB nr. 1 numit după N.I. Pirogov DZM, GBUZ GKB nr. 15 numit după O. M. Filatov DZM, FGBUZ MNTK Microchirurgie pentru ochi.S.N. Fedorov).

Dacă doriți să primiți îngrijiri medicale oftalmologice în Filiala nr. 1 a Spitalului Clinic Oraș numit după S.P. Botkin, atunci când completați cererea, selectați tipul de recepție „Recepție plătită (PMU)” sau contactați serviciul medical plătit prin tel. +7 (495) 699-71-53.

Arzhimatova Gulzhiyana Shevketovna - Director sucursală nr. 1.

În cel de-al șaptelea departament de oftalmologie al Spitalului Botkin, se folosește cea mai avansată tehnică de corecție vizuală până în prezent - Femto-Lasik (Femtolasik).

Filiala nr. 2: Maternitate cu clinici antenatale

A doua sucursală a Spitalului Clinic de Stat, numită astfel S.P. Botkin include un spital de maternitate (fosta maternitate nr. 32) și șase clinici antenatale - nr. 3, 6, 7, 12, 15, 32. Maternitatea este capabilă să accepte 120 de pacienți la un moment dat, are camere de terapie intensivă și mai multe cutii pentru reanimarea nou-născuților, 40 de locuri sunt echipate pentru îngrijiri specializate pentru sarcina complexă.

În toate cele șase clinici de femei ale Spitalului Botkin (denumite în continuare „ZhK”), pe lângă obstetrician-ginecologi de cea mai înaltă calificare, există o programare de specialitate cu un ginecolog-endocrinolog, androlog, sexolog, psiholog, optometrist, terapeut, dentist și alții. În ecranul LCD există posibilitatea cardiotocografiei (CTG), diagnosticării ecografice de nivel expert (incluzând screeningul prenatal al ecografiei fetale 3D la săptămâna 18), camere pentru tratamentul infertilității și avortului, patologiei cervicale, laboratoarelor de diagnostic clinic și spitalelor de zi.

Există două secții ginecologice ale Spitalului Botkin - nr. 22 și nr. 23.

ZhK No. 32 oferă ajutor obstetric și ginecologic calificat femeilor de orice categorie de vârstă, inclusiv femeilor însărcinate. Recepția este realizată de medicul obstetrician-ginecolog, oftalmolog, terapeut, stomatolog. Consultarea femeilor respectă principiile unei abordări prietenoase și individuale pentru fiecare pacient. În cabinet consultă un cabinet cu ultrasunete, o sală de tratament pentru patologia cervicală, CTG (cardiotocografie).

Tipuri de servicii medicale:

  • inserarea și eliminarea unui DIU;
  • diagnosticul și tratamentul bolilor cu transmitere sexuală;
  • utilizarea celor mai recente metode de diagnostic pentru starea funcțională a fătului și a placentei: dopplerometrie și cardiotocografie;
  • consultatii obstetrician-ginecologi si ginecologi-endocrinologi;
  • consult stomatolog;
  • consultarea unui terapeut (eliminarea unui ECG cu interpretarea studiului);
  • tratamentul neregulilor menstruale;
  • selectarea metodelor individuale de contracepție;
  • operații mici, folosind metode moderne: radiochirurgie;
  • realizarea colposcopiei avansate;
  • programe de gestionare a sarcinii trimestriale;
  • rezolvarea problemelor menopauzei;
  • diagnosticare cu ultrasunete;
  • o gamă largă de studii clinice și de laborator (hemostasiograma, teste clinice de sânge și urină etc.).
  • Adresa spitalului matern: 123317 st. 3. Krasnogvardeiskaya d.1 p.1
  • Serviciul de informare al Maternității: +7 (499) 256-15-89
  • Șefa Spitalului de Maternitate Semeykina Elena Yurievna: +7 (499) 256-15-89
  • E-mail: [email protected]

Direcții de la stația de metrou "Ulitsa 1905 goda" către stația "Krasnogvardeisky Boulevard":

  • Taxi microbuz: 547m, 28m, 283m, 254m, 461m
  • Troleibuze: 18, 54
  • Autobuze: 69, 69k

Direcții de la stația de metrou Vystavochnaya:

  • Taxi microbuz: 500 m, în direcția metroului „Ulitsa 1905 goda” către „strada Mantulinskaya”, apoi 800 de metri pe jos
  • Cărucior 54

Centrul consultativ și de diagnostic - CDC

Centrul Consultativ și de Diagnostic (CDC) al Spitalului Clinic din oraș numit după S.P. Botkin - o unitate medicală de nivelul III de îngrijire ambulatorie pentru populația adultă din Moscova.

Înregistrarea pentru o consultare cu specialiștii CDC se efectuează în registru și pe internet pe baza indicațiilor de la instituțiile medicale de nivel I-II de îngrijire ambulatorie.

Serviciile consultative ale CDC sunt concepute pentru a oferi asistență consultativă pacienților trimiși de la unitățile medicale de nivel I-II de servicii ambulatorii.

Birourile CDC oferă asistență consultativă în următoarele specialități:

  • chirurgie abdominala si endocrina;
  • pancreatologie chirurgicală și hepatologie;
  • chirurgie toracică;
  • Chirurgie cardiacă;
  • Chirurgie vasculară;
  • neurochirurgie;
  • ginecologie;
  • urologie;
  • otorinolaringologie;
  • chirurgie purulenta;
  • traumatologie și ortopedie;
  • cardiologie;
  • arrhythmology;
  • mamolog;
  • endocrinologie;
  • gastroenterologie;
  • dermatologie;
  • neurologie;
  • radiologie;
  • oncologie;
  • boli infecțioase și parazitologie.

Lukin Andrei Yurievich - medic șef adjunct la Centrul consultativ și de diagnostic, candidat la științe medicale, profesor asociat, doctor în categoria celor mai înalte calificări.

Dmitry Makeev - șeful departamentului consultativ nr. 1, obstetrician-ginecolog din categoria I de calificare.

Tsareva Elena Viktorovna - șef al departamentului consultativ nr. 2, terapeut, candidat la științe medicale.

13 medici ai centrului au un grad de candidat la științe medicale, 8 medici au cea mai înaltă categorie de calificare.

Serviciile consultative pregătesc pacienții pentru spitalizarea planificată în unitățile spitalicești.

Un spital de zi a fost implementat pe baza CDC, unde sunt tratați pacienți cu patologie neurologică, gastroenterologică și endocrinologică.

Departamentul de Chirurgie Toracică nr. 39

Spitalul Clinic numit după S.P. Botkin este una dintre cele mai mari instituții medicale din Rusia, un centru științific și metodologic autoritar, ocupând o poziție de frunte în multe domenii importante ale chirurgiei, inclusiv toracice. Departamentul toracic al Spitalului Botkin este baza clinică a Secției de Chirurgie toracică a Academiei Medicale Ruse de Educație Postuniversitară (șeful secției este profesorul K.G. Zestkov).

Spitalul este dotat cu cele mai avansate echipamente de diagnostic (dispozitive cu ultrasunete, inclusiv pentru endosonografie, fibroendoscopi, CT, RMN, un complex modern pentru intervenții endovasculare cu raze X), ceea ce face posibilă efectuarea unui diagnostic extrem de precis chiar și în cele mai dificile cazuri de boli toracice..

Clinica de chirurgie toracică are o experiență vastă în tratamentul următoarelor boli:

  • deformare toracică congenitală și dobândită;
  • boli purulento-inflamatorii ale plămânilor, cavitatea pleurală, peretele toracic - cum ar fi un abces pulmonar, bronșiectază, empemă pleurală, osteomielită a coastelor, stern;
  • emfizem difuz și bulos, inclusiv complicat de pneumotoraxul spontan;
  • neoplasme benigne și maligne ale plămânilor, mediastinului, esofagului, peretelui toracic, incluzând tumori avansate local (T4) și leziuni pulmonare metastatice;
  • boli ale esofagului: stricțiuni cicatriciale și peptice, tumori, afectarea esofagului;
  • boli ale traheei și bronhiilor: structuri cicatriciale care s-au dezvoltat după traheostomie sau intubație prelungită, fisticule bronho-pleurale, traheo-esofagiene, tumori ale traheei și bronhiilor;
  • boli pulmonare parazite;
  • pleurezie a diverselor etiologii;
  • consecințele rănilor toracice și ale organelor sale interne.

Pacienții sunt înregistrați prin registru prin tel. +7 (499) 762-62-85.

Departamentul pulmonar

Departamentul Pulmonar al Spitalului Botkin este unul dintre primele departamente specializate de pulmonologie din Moscova.

Principalele funcții ale departamentului sunt:

  • oferirea de consiliere medicilor din alte secții ale organizației medicale cu privire la prevenirea, diagnosticul și tratamentul pacienților cu boli pulmonologice;
  • furnizarea de îngrijiri medicale specializate în profilul „pulmonologie” în conformitate cu standardele de îngrijire medicală pentru pacienții cu boli pulmonologice;
  • stăpânirea și introducerea în practica clinică a metodelor moderne de prevenire, diagnostic, tratament și reabilitare a pacienților cu boli pulmonologice;
  • examinarea handicapului temporar;
  • desfășurarea instruirii sanitar-igienice a pacienților și a rudelor acestora;
  • elaborarea și implementarea măsurilor care vizează îmbunătățirea calității lucrărilor de diagnostic medical și reducerea mortalității spitalicești din cauza bolilor pulmonologice.

În fiecare an, numărul din departament trata aproximativ 1,5 mii de oameni. Practic, pacienții vin cu ambulanța, gama de boli este destul de largă: pneumonie, astm bronșic, BPOC, bronșită cronică, bronșiectază, sarcoidoză, formațiuni pulmonare, boli interstițiale.

Pacienții sunt supuși întregului volum de examene, ceea ce vă permite să clarificați diagnosticul, testele de laborator, metodele funcționale, CT-ul toracic, bronhoscopia, inclusiv biopsia transbronchială. De asemenea, sunt realizate studii microbiologice, morfologice ale materialului obținut..

  • Adresa: Moscova, al 2-lea Prospect Botkinsky, 5, 20a clădire, etaj 3
  • Post de asistenta medicala: 8 (499) 728-84-07
  • Locuitor: 8 (499) 728-83-54

Medici și specialiști

  • Zhvania Dmitry Levanovich (12 ani experiență): obstetrician, ginecolog
  • Zherebina Marianna Yuryevna (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Zhivanevskaya Olga Andreevna (experiență de 45 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Ignatchenko Olga Yuryevna (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Igokhina Irina Korneevna (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Ilenko Elena Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Ismailova Saida Sabirovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Krotkova Lyubov Leonidovna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Kuznetsov Roman Eduardovich (experiență 28 ani, cea mai înaltă categorie, MD): obstetrician, ginecolog
  • Kuznetsova Olga Vasilievna (experiență 34 ani, 1 categorie): obstetrician, ginecolog
  • Kukovenko Elena Mikhailovna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Kuranov Ivan Ivanovici (15 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Livieva Nella Abramovna (7 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Makeev Dmitry Yuryevich (experiență 19 ani, 1 categorie): obstetrician, ginecolog
  • Obukhova Marina Borisovna (27 de ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Sazhina Alla Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Seregina Polina Evgenievna (experiență 20 ani, 2 categorii, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Tedeeva Zhanna Ruslanovna (experiență 16 ani, categoria 2): medic obstetrician, medic cu ultrasunete
  • Torchinava Ilona Romanovna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Tumgoeva Louise Bagautdinovna (2 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Khuzhokova Irina Nadbievna (25 de ani de experiență, 1 categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Sokolov Alexander Evgenievich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): androlog, urolog
  • Fedanov Stanislav Leonidovici (22 de ani de experiență): androlog, urolog
  • Avramenko Lyubov Mikhailovna (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Adamchuk Victoria Yurievna (experiență 8 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Anisiforov Ilya Lvovici (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Anokhina Ekaterina Viktorovna (19 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Antoshina Ekaterina Mikhailovna (13 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Arsenova Oksana Aleksandrovna (experiență 19 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Badigov Stanislav Albertovich (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Baychorova Lyudmila Aslanovna (experiență 8 ani): anestezist-reanimator
  • Barsukova Maria Sergeevna (experiență 14 ani, 2 categorii): anestezist-resuscitator
  • Bastrikin Sergey Yurievich (24 de ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Bekauri Julia Viktorovna (experiență 17 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Belousova Svetlana Vasilievna (experiență 18 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Bibilova Fatima Lvovna (22 de ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Blinkin Alexander Yakovlevich (experiență de 51 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Bogomolov Petr Vladimirovich (experiență 27 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Boguraev Evgeny Aleksandrovich (experiență 18 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Borzenkova Alina Andreevna (experiență 8 ani): anestezist-resuscitator
  • Borzunov Andrey Nikolaevici (experiență de 45 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Borisova Victoria Alexandrovna (experiență de 5 ani): anestezist-resuscitator
  • Borovkova Margarita Sergeevna (5 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Bratischev Igor Viktorovici (20 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Valetova Victoria Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Varlamov Victor Viktorovich (12 ani de experiență, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Varnavin Oleg Anatolyevich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Vedernikova Anastasia Yurievna: anestezist-resuscitator
  • Veisberg Aleksey Aleksandrovich (experiență 15 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Ventzel Ekaterina Mikhailovna (21 de ani de experiență, 1 categorie): anestezist de reanimare
  • Vetlugina Ekaterina Yurievna (22 de ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Vinogradova Anna Aleksandrovna (17 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Vlasenko Alexey Viktorovich (28 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): anestezist-resuscitator
  • Vodneva Marina Mikhailovna (experiență 19 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Voevodina Elena Stanislavovna (experiență 19 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Vorobeva Lyubov Vladimirovna (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Vyzhevsky Sergey Valentinovici (32 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist resuscitant
  • Vyatkin Denis Anatolyevich (16 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Gavrileev Samvel Vladimirovich (experiență 19 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Garist Alexey Alexandrovich (experiență de 31 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Gasparyan Saglar Vladimirovna (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Gerasimov Lev Vladimirovich (experiență 24 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Gernets Ivan Aleksandrovich (21 de ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Glazkov Anatoly Viktorovich (11 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Goldberg Inga Ivarovna (17 ani experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Goldberg Inga Ivorovna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Gorbaciov Sergey Sergeevici (16 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Goryachkina Natalya Andreevna (experiență 13 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Gribachev Sergey Viktorovici (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Gudkov Andrey Viktorovici (9 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Guseva Elena Vladimirovna (experiență 11 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Guseva Julia Vladimirovna (experiență 24 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Davydova Lyudmila Garenovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Danina Anna Vladimirovna (experiență 21 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Demidion Pavel Yurievich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Denisovskaya Olga Aleksandrovna (experiență 4 ani): anestezist-resuscitator
  • Dobryakov Sergey Alekseevici (experiență 32 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Doloxaribo Albert Krisman (28 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Dudina Natalia Vladimirovna (30 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Epikhin Roman Mikhailovici (6 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Ershov Roman Yuvenalievici (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Efanov Andrey Andreevich (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Zhakina Natalya Evgenievna (4 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Zhilin Igor Viktorovici (experiență 16 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Zhurochko Dmitry Petrovich (experiență 23 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Zadorozhnaya Olga Konstantinovna (experiență 11 ani): anestezist-reanimator
  • Zaikova Julia Gennadievna (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Zasimova Marina Yakovlevna (11 ani experiență): anestezist-reanimator
  • Zubova Oksana Vladimirovna (experiență de 5 ani): anestezist-resuscitator
  • Ivanov Sergey Ivanovici (44 de ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Ivanova Alena Lvovna (experiență 4 ani): anestezist-resuscitator
  • Ignatieva Vera Nikolaevna (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Ilyina Yana Nikolaevna (9 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Ishutchenko Gennady Andreevich (7 ani de experiență, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Kazachkov Kirill Yurievich (experiență 15 ani, 2 categorii): anestezist-resuscitator
  • Kalentieva Tamara Alekseevna (experiență de 44 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Kallagov David Zelimkhanovich (experiență 8 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Kalmykov Alim Belyalyevich (experiență 23 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Kapelnitsky Pavel Valentinovich (experiență de 31 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Kapitonova Valeria Valerievna (experiență de 23 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Karpenko Anatoly Viktorovich (35 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Kesareva Oksana Anatolyevna (experiență 10 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Kintsler Nikolay Vladimirovich (experiență 29 ani): anestezist-resuscitator
  • Kirsanov Dmitry Alexandrovich (4 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Kiselev Vladimir Valerievich (experiență 23 ani, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Kovaleva Julia Igorevna (12 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Kovaleva Yana Vladimirovna (experiență 11 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Kolerova Irina Vladimirovna (experiență 8 ani): anestezist-resuscitator
  • Kononetov Aleksei Alekseevici (10 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Korolev Dmitry Sergeevici (experiență 9 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Korolev Igor Aleksandrovich (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Koryakin Albert Gennadievich (5 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Kostoglotov Artem Vladimirovich (21 de ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Kochergina Valentina Vladimirovna (17 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Kulbitskaya Irina Evgenievna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Kurugliev Ali Suleymanovich (experiență 26 ani, 1 categorie): anestezist de reanimare
  • Kutuzov Georgy Nikolaevich (6 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Kuchava Garry Rezovich (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Kushtova Kanifa Ibragimovna (experiență 16 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Lapaev Nikita Nikolaevici (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Levikov Dmitry Ilici (vechimea în serviciu 28 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist de reanimare
  • Lidzhieva Saglar Vladimirovna (7 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Litvinova Lyudmila Igorevna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Loginov Sergey Pavlovici (experiență 37 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Lukashin Oleg Vasilievich (16 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Lykhin Vsevolod Nikolaevici (experiență 11 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Lyutkin Oleg Yuryevich (9 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Magomedov Marat Adessovich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist de reanimare
  • Magomedova Angelika Datsievna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Makarov Oleg Valentinovici (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Makarova Ekaterina Romanovna (9 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Maksimtseva Ekaterina Alekseevna (13 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Malafeev Artyom Eduardovich (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Malyshev Anatoly Anatolyevich (experiență 11 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Manushkova Alina Aleksandrovna (experiență 12 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Martynenko Natalia Yurievna (10 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Martynovich Mikhail Nikolaevici (20 de ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Marchenkov Yuri Viktorovich (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): anestezist-resuscitator
  • Matveev Andrey Ivanovich (33 de ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Machulin Andrey Ivanovich (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Mashtaler Vyacheslav Ivanovich (experiență 26 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Medvedeva Evgenia Viktorovna (experiență 8 ani): anestezist-reanimator
  • Medvedeva Maria Olegovna (experiență de 29 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Melnikova Natalya Aleksandrovna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Mikolyuk Ekaterina Anatolyevna (experiență 13 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Mironov Alexey Vladimirovich (11 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Mitrokhin Andrey Anatolyevich (experiență 41 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Mikhailov Nikita Vladimirovich (experiență de 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Morozova Olga Vladimirovna (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Mosin Anatoly Sergeevich (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Muravyov Oleg Borisovich (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist de reanimare
  • Muranova Irina Leonidovna (experiență de 30 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Muslimov Bagautdin Gusenovich (experiență 14 ani): anestezist-resuscitator
  • Mukha Alyona Ivanovna (5 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Myshkovsky Gleb Leonidovich (experiență 21 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Nazarenko Mikhail Borisovici (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Naumycheva Vlada Gennadievna (experiență 6 ani): anestezist-reanimator
  • Nedorostkova Tatyana Yurievna (vechimea în serviciu 28 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Natalia Neznamova (19 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Nuzhdenkov Roman Gennadievici (experiență 13 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Ovchinnikov Andrei Mikhailovici (31 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Omelyanskaya Anastasia Pavlovna (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Orishchenko Evgeny Igorevich (6 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Osintseva Elena Yurievna (experiență 41 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Osipov Sergey Alexandrovich (experiență 46 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Ostapchenko Dmitry Anatolyevich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): anestezist-resuscitator
  • Panova Natalya Evgenievna (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Panova Natalya Sergeevna (experiență 14 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Pastukhov Alexander Yurievich (8 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Pervov Denis Igorevich (4 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Pereponova Nataliya Ivanovna (experiență 8 ani): anestezist-reanimator
  • Pestryakov Evgeny Vyacheslavovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Petrov Nikita Olegovich (10 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Platonova Galina Yurievna (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Podgornaya Lyudmila Andreevna (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Polirova Marina Aleksandrovna (experiență de 35 de ani): anestezist-reanimator
  • Politov Mikhail Evgenievich (10 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Polozhentseva Tatyana Viktorovna (experiență de 28 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Polyakova Irina Sergeevna (experiență 11 ani): anestezist-resuscitator
  • Popova Veronika Sergeevna (5 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Potrosov Aleksey Vyacheslavovich (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Prikhodko Dmitry Valerievich (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Prudnikov Nikita Dmitrievich (9 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Radchenko Dmitry Mikhailovich (9 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Rakhmatov Khusan Juraevici (23 de ani de experiență, categoria 2): anestezist de reanimare
  • Rashchupkin Alexander Borisovich (28 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Rykova Victoria Aleksandrovna (experiență de 5 ani): anestezist-resuscitator
  • Savchenkov Sergey Borisovici (22 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Salyakhov Ilyas Ildarovich (4 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Samorukov Vladislav Yurievich (experiență 15 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Sarycheva Darya Andrianovna (5 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Semenova Lyubov Petrovna (experiență 27 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Seredavkin Roman Valentinovici (15 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Sidorenko Olga Andreevna (experiență 16 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Silaev Borislav Vladimirovich (26 de ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Silnov Vasily Evgenievich (experiență 13 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Symbolokova Dina Valerievna (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Smirnov Andrey Nikolaevici (experiență 18 ani): anestezist-resuscitator
  • Smirnov Anton Andreevich (experiență 9 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Smirnova Irina Vyacheslavovna (experiență 17 ani, 2 categorii): anestezist-resuscitator
  • Smolev Boris Andreevich (4 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Smolyaninov Oleg Leonidovich (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Smusin Ilya Vladimirovich (experiență 18 ani): anestezist-reanimator
  • Snitsar Stepan Vyacheslavovich (5 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Sokolova Svetlana Vladimirovna (7 ani de experiență): anestezist-reanimator
  • Solovieva Julia Vladimirovna (4 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Solovyova Olga Yuryevna (experiență 6 ani): anestezist-reanimator
  • Sorokin Roman Evgenievich (experiență 17 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Stuchilov Alexey Vladimirovich (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Suryakhin Victor Stanislavovici (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Syanov Andrey Sergeevici (experiență 12 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Tagirov Ikram Sediyarovich (experiență 23 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Talyzin Pavel Andreevich (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Tanhilevich Boris Marlenovich (experiență 41 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Taranik Savva Mikhailovich (4 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Teleshchuk Pavel Leonidovich (experiență 8 ani): anestezist-resuscitator
  • Temerov Dmitry Aleksandrovich (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Testova Lyudmila Ivanovna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Titareva Valentina Leonidovna (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Titov Anton Viktorovici (experiență 15 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Tolstikov Vladimir Alexandrovich (7 ani de experiență): anestezist-resuscitator
  • Thakokhova Galina Mussovna (experiență 24 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Uvarova Natella Borisovna (experiență 10 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Udalova Elena Igorevna (experiență de 5 ani): anestezist-resuscitator
  • Uyezdovskaya Anna Vyacheslavovna (experiență 10 ani): anestezist-resuscitator
  • Uzhevskaya Ksenia Sergeevna (7 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Usmanova Naila Khasanovna (10 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Utts Nikolay Vsevolodovich (39 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): anestezist de reanimare
  • Ukhova Tatyana Alekseevna (experiență 6 ani): anestezist-resuscitator
  • Fatkulina Julia Sergeevna (10 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Filatova Olga Vladimirovna (experiență 21 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Khatutsky Valery Markovich (5 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Khilikhnev Kirill Viktorovich (13 ani de experiență, categoria 2): anestezist de reanimare
  • Tsvetaev Ivan Igorevich (experiență 18 ani, categoria 2): anestezist-resuscitator
  • Tselaeva Aza Khusenovna (experiență 24 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Chapilin Vladimir Vladimirovich (28 de ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Chebotarev Eduard Yurievich (experiență 33 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Chebotareva Oksana Anatolyevna (experiență 24 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Chervov Alexander Yuryevich (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Cheremnykh Anastasia Vladimirovna (11 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Chernutskaya Julia Vladimirovna (experiență 15 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Chinazirov Murat Anatolyevich: anestezist-resuscitator
  • Chinnikova Olga Valerievna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Shabanov Aslan Kurbanovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Shadchneva Anna Vladimirovna (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Shaybakova Veronika Leonidovna (experiență 16 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): anestezist-resuscitator
  • Shapovalova Oksana Evgenievna (experiență 27 ani, 1 categorie): anestezist-resuscitator
  • Shebacheva Olesya Vasilievna (experiență 12 ani): anestezist-resuscitator
  • Șevchenko Alexey Vladimirovici (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Shestakov Dmitry Alfredovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): anestezist de reanimare
  • Shestopalova Ekaterina Valerievna (5 ani experiență): anestezist-resuscitator
  • Șirokov Roman Vladimirovich (experiență 10 ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-resuscitator
  • Shunin Matvey Mikhailovich (experiență 12 ani, categoria 2): anestezist-reanimator
  • Shchedrina Elena Igorevna (experiență 22 ani, 1 categorie): anestezist-reanimator
  • Yudin Alexander Mikhailovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): anestezist-reanimator
  • Yarovaya Marina Aleksandrovna (7 ani de experiență): anestezist de reanimare
  • Zimina Larisa Petrovna (experiență de 50 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): venereolog, dermatolog
  • Martynyuk Niole Pranovna (47 de ani de experiență): medic terapie de exercițiu
  • Akopova Zara Pavlovna (experiență 27 de ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Aleksanova Natalya Igorevna (experiență 17 ani, 1 categorie): medic cu ultrasunete
  • Anokhina Irina Aleksandrovna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Antysheva Tatyana Yakovlevna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Babatova Raisa Shemilievna: medic cu ecografie
  • Balyabina Evgeniya Mikhailovna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Bogacheva Irina Vladimirovna (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ecografie
  • Bryzgalova Olga Evgenievna (experiență de 14 ani): medic cu ultrasunete
  • Golosova Tatyana Dmitrievna (16 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Derenova Olga Vladimirovna (experiență 20 ani, 1 categorie): medic cu ecografie
  • Zarechina Vera Sergeevna (experiență 8 ani): medic cu ultrasunete
  • Zorina Natalya Aleksandrovna (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Ivanova Natalia Aleksandrovna (5 ani experiență): medic cu ultrasunete
  • Ipatova Nina Fedorovna (experiență 39 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ecografie
  • Kalerina Elena Maratovna (experiență 23 ani, 1 categorie): medic cu ultrasunete
  • Klyukina Anna Nikolaevna (experiență de 6 ani): medic cu ultrasunete
  • Kolbasova Julia Vladimirovna (experiență 23 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Kostenko Evgenia Aleksandrovna (12 ani experiență): medic cu ultrasunete
  • Kosukhina Elena Vladimirovna (13 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Kubareva Elena Petrovna (10 ani experiență): medic cu ultrasunete
  • Kuleshova Ekaterina Evgenievna (9 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Medvedeva Anastasia Andreevna (7 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Mushkambarov Ilya Nikolaevici (13 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Nikitina Svetlana Mikhailovna (30 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Ovcharenko Julia Alexandrovna (12 ani experiență): medic cu ultrasunete
  • Ongoev Nikolay Anatolyevich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Pichugina Elena Eduardovna (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ecografie
  • Pichugina Natalya Vladimirovna (experiență de 6 ani): medic cu ecografie
  • Romanovskaya Olga Anatolyevna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Sargsyan Zakhar Oganesovich (experiență 12 ani, categoria 2): medic cu ultrasunete
  • Somova Larisa Vladimirovna (24 de ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Tarasova Tatyana Vladimirovna (33 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): medic cu ecografie
  • Tedeeva Zhanna Ruslanovna (experiență 16 ani, categoria 2): medic obstetrician, medic cu ultrasunete
  • Tertichnaya Anna Nikolaevna (6 ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Tikhomirova Elena Vasilievna (experiență 24 ani, 1 categorie): medic cu ecografie
  • Tolstikhina Tatyana Nikolaevna (experiență 22 ani, 2 categorii): medic cu ultrasunete
  • Ulyanova Liliya Viktorovna (experiență 27 ani, 1 categorie): medic cu ecografie
  • Fedanova Natalya Nikolaevna (22 de ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Filipchenko Elena Eduardovna (experiență 19 ani): medic cu ultrasunete
  • Foshina Anna Aleksandrovna (experiență 8 ani): medic cu ultrasunete
  • Chevokina Elena Anatolyevna (32 ani experiență, cea mai înaltă categorie): medic cu ecografie
  • Shevyakova Tatyana Vladimirovna (experiență 34 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): doctor în ecografie
  • Sheltik Lyudmila Olegovna (25 de ani de experiență): medic cu ultrasunete
  • Shustova Alla Yurievna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Schur Vladimir Gennadievich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): medic cu ultrasunete
  • Yakusheva Natalya Valerievna (experiență 13 ani, 1 categorie): medic cu ultrasunete
  • Golovkin Boris Alexandrovich (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): gastroenterolog
  • Koryakina Olga Sergeevna (experiență 6 ani): gastroenterolog
  • Kuchin Victor Viktorovich (vechime 31 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): gastroenterolog, chirurg
  • Levina Oksana Nikolaevna (experiență 17 ani, 1 categorie): gastroenterolog
  • Osipova Svetlana Vladimirovna (experiență de 15 ani): gastroenterolog
  • Pereyaslova Elizaveta Valerievna (9 ani de experiență): gastroenterolog
  • Agashirinova Arzu Alfidarovna (6 ani de experiență): hematolog
  • Anisimov Mikhail Konstantinovici (13 ani de experiență, categoria 2): hematolog
  • Arshanskaya Evgenia Grigoryevna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): hematolog
  • Biyachuev Edward Ruslanovich (experiență 14 ani): hematolog
  • Blokhina Elena Valerievna (experiență de 15 ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Butaev Lev Sergeevici (experiență 4 ani): hematolog
  • Bychenkova Lyudmila Aleksandrovna (experiență 8 ani): hematolog
  • Vinogradova Olga Yuryevna (experiență 32 ani, MD): hematolog
  • Vorobyov Vladimir Ivanovici (15 ani de experiență, candidat la științe medicale): hematolog, chirurg
  • Generalova Natalya Ivanovna (9 ani experiență): hematolog, terapeut
  • Glazunova Valeria Viktorovna (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Denisov Nikolay Aleksandrovich (11 ani experiență): hematolog
  • Dmitrieva Elena Aleksandrovna (experiență 6 ani): hematolog
  • Dobrohodov Andrey Evgenievich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Dubrovin Egor Ivanovici (9 ani de experiență): hematolog
  • Zherebtsova Vera Anatolyevna (experiență 21 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): hematolog
  • Zarubina Ksenia Igorevna (5 ani experiență): hematolog
  • Zakharova Natalya Andreevna (experiență de 51 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Ivanova Valentina Leonidovna (experiență de 44 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Kim Evgeny Tikhonovich (6 ani experiență): hematolog
  • Kochkareva Julia Borisovna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): hematolog
  • Kudryavtseva Olga Aleksandrovna (30 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Kuznetsov Sergey Vadimovici (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): hematolog
  • Lavrentiev Ivan Sergeevici (10 ani experiență): hematolog
  • Lazarev Igor Evgenievich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): hematolog
  • Larina Julia Viktorovna (11 ani experiență): hematolog
  • Levikova Anastasia Dmitrievna (7 ani de experiență): hematolog
  • Lunin Vladimir Vladimirovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Mayorova Svetlana Yurievna (experiență 11 ani, categoria 2): hematolog
  • Markova Elena Evgenievna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Minenko Svetlana Vladimirovna (vechimea în serviciu 30 de ani, candidat la științe medicale): hematolog
  • Mukha Larisa Anatolyevna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Mukhin Oleg Viktorovici (35 de ani de experiență): hematolog
  • Nikitin Evgeny Aleksandrovich (25 de ani de experiență, candidat la științe medicale): hematolog
  • Novitskaya Natalya Vyacheslavovna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Pankrashkina Maria Mikhailovna (experiență 18 ani, candidată la științe medicale): hematolog
  • Spirin Alen Vladimirovich (experiență 8 ani): hematolog
  • Strekova Marina Nikolaevna (experiență de muncă 6 ani): hematolog
  • Tikhonova Elena Igorevna (experiență 3 ani, 1 categorie): hematolog
  • Tlevcezheva Angela Aleksandrovna (17 ani de experiență, 1 categorie): hematolog
  • Khazova Olga Vladimirovna (experiență 8 ani): hematolog
  • Khuazheva Nuriet Kirushevna (experiență de 45 de ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Chernobay Svetlana Ivanovna (7 ani de experiență): hematolog
  • Chernysh Sergey Anatolyevich (30 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): hematolog
  • Sharkunov Nikolay Nikolaevici (12 ani experiență): hematolog
  • Shikhbabaeva Dzhariyat Ismailovna (experiență 14 ani): hematolog
  • Șubina Anna Vladimirovna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): hematolog
  • Yurova Elena Viktorovna (experiență 14 ani, 2 categorii): hematolog
  • Akhmadova Fidan Musa-kyzy (experiență de 9 ani): ginecolog
  • Barseghyan Gagik Omarovich (experiență 12 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): ginecolog
  • Glazkova Olga Leonidovna (29 de ani de experiență): ginecolog
  • Zhvania Dmitry Levanovich (12 ani experiență): obstetrician, ginecolog
  • Zherebina Marianna Yuryevna (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Zhivanevskaya Olga Andreevna (experiență de 45 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Ignatchenko Olga Yuryevna (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Igokhina Irina Korneevna (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Ilenko Elena Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Ismailova Saida Sabirovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Kalinskaya Alla Nikolaevna (experiență 26 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): ginecolog
  • Krotkova Lyubov Leonidovna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Kuznetsov Roman Eduardovich (experiență 28 ani, cea mai înaltă categorie, MD): obstetrician, ginecolog
  • Kuznetsova Olga Vasilievna (experiență 34 ani, 1 categorie): obstetrician, ginecolog
  • Kukovenko Elena Mikhailovna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Kuranov Ivan Ivanovici (15 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Lazareva Valeria Sergeevna (experiență 8 ani): ginecolog
  • Laptey Bogdan Arkadevich (experiență 5 ani): ginecolog
  • Livieva Nella Abramovna (7 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Makeev Dmitry Yuryevich (experiență 19 ani, 1 categorie): obstetrician, ginecolog
  • Moskalenko Roman Vladimirovich (experiență 21 ani, 1 categorie): ginecolog
  • Obukhova Marina Borisovna (27 de ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Sablina Natalya Valerievna (5 ani de experiență): ginecolog
  • Sazhina Alla Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Seregina Polina Evgenievna (experiență 20 ani, 2 categorii, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Torchinava Ilona Romanovna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): obstetrician, ginecolog
  • Tumgoeva Louise Bagautdinovna (2 ani de experiență): obstetrician, ginecolog
  • Khuzhokova Irina Nadbievna (25 de ani de experiență, 1 categorie, candidat la științe medicale): obstetrician, ginecolog
  • Cheporev Leonid Aleksandrovich (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ginecolog
  • Zimina Larisa Petrovna (experiență de 50 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): venereolog, dermatolog
  • Kachurin Sergey Alexandrovich (experiență 14 ani, 1 categorie): ortoped pediatru, ortoped, chirurg
  • Belyaeva Elina Nailevna (4 ani de experiență): diabetolog, nutriționist, endocrinolog
  • Batalova Elena Valerievna (experiență 20 de ani, 1 categorie): nutriționist
  • Belyaeva Elina Nailevna (4 ani de experiență): diabetolog, nutriționist, endocrinolog
  • Akhunova Anna Nikolaevna (experiență 19 ani, 1 categorie): specialist în boli infecțioase
  • Vatutina Olga Viktorovna (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): specialist în boli infecțioase
  • Gradov Kirill Igorevich (5 ani experiență): specialist în boli infecțioase
  • Dzutseva Fatima Konstantinovna (experiență de 44 de ani, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Kabaloeva Juliet Muratovna (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): specialist în boli infecțioase
  • Muravyov Oleg Borisovici: specialist în boli infecțioase
  • Pilipenko Natalya Valerievna (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Poltavets Nikolay Vladimirovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Poltavtseva Irina Mikhailovna (37 de ani de experiență): specialist în boli infecțioase
  • Pronin Andrey Valerievich (10 ani experiență): specialist în boli infecțioase
  • Timofeev Sergey Petrovich (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Chebotareva Irina Viktorovna (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Shcherbakova Tatyana Yurievna (34 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist în boli infecțioase
  • Aleshkovich Elena Valerievna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): cardiolog
  • Glukhov Sergey Vladimirovich (experiență 20 de ani, 1 categorie): cardiolog
  • Demina Irina Alekseevna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): cardiolog
  • Egorova Ekaterina Vasilievna (experiență de 9 ani, cea mai înaltă categorie): cardiolog
  • Zarubina Irina Georgievna (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): cardiolog
  • Komarova Anna Grigoryevna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): cardiolog
  • Kotaeva Elena Aleksandrovna (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): cardiolog
  • Kryazheva Tatyana Konstantinovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): cardiolog
  • Libov Igor Aizikovich (47 de ani de experiență): cardiolog
  • Lusheva Alesya Anatolyevna (experiență 14 ani): cardiolog
  • Lyakhova Nataliya Leonidovna (experiență 17 ani, candidat la științe medicale): cardiolog
  • Maksimova Olga Igorevna (11 ani experiență): cardiolog
  • Moiseeva Julia Nikolaevna (16 ani de experiență): cardiolog
  • Moshnina Julia Yurievna (27 de ani de experiență): cardiolog
  • Naryshkina Ekaterina Aleksandrovna (experiență 16 ani, categoria 2): cardiolog
  • Novikova Ekaterina Andreevna (17 ani de experiență): cardiolog
  • Nusubalieva Eliza Bekbolsunovna (9 ani experiență): cardiolog
  • Panteleeva Ekaterina Alekseevna (34 de ani de experiență): cardiolog
  • Porunova Lyudmila Petrovna (9 ani experiență): cardiolog
  • Ryzhov Mikhail Yuryevich (experiență 8 ani): cardiolog
  • Sakara Olga Nikolaevna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): cardiolog
  • Tyurina Veronika Viktorovna (11 ani de experiență): cardiolog
  • Tsey Zhanna Shamsudinovna (12 ani experiență): cardiolog
  • Shustova Anna Petrovna (12 ani experiență): cardiolog
  • Scherbakova Alena Igorevna (experiență de 6 ani): cardiolog
  • Volkov Artyom Yurievich (experiență 8 ani): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Goncharov Pyotr Nikolaevich (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Emelyanov Vasily Viktorovich (23 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Zimin Valery Vladimirovich (36 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Igoshin Alexander Sergeevich (10 ani experiență): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Karabach Yuri Valerievich (15 ani de experiență): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Katkov Alexander Alexandrovich (13 ani de experiență, categoria 2, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Kuranov Pavel Igorevich (experiență de muncă 6 ani): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Levin Alexey Vladimirovich (experiență 15 ani, categoria 2): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Magomadov Yasavi Uvaisovich (experiență 15 ani, 1 categorie): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Mayorov Igor Mikhailovici (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Mehtiev Elnar Knyazevich (19 ani de experiență, 1 categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Rusanov Nikolay Ivanovich (42 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Satinbaev Zamirbek Imatillaevich (experiență 15 ani, categoria 2): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Terekhin Vyacheslav Nikolaevich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Shaginyan Arman Rafikovich (experiență 20 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Vorobeva Vera Pavlovna (13 ani de experiență): farmacolog clinic
  • Eremin Dmitry Alekseevich (25 de ani de experiență): farmacolog clinic
  • Kiseleva Irina Anatolyevna (33 de ani de experiență): chirurg cu laser, chirurg
  • Bashkatova Lyubov Alekseevna: kinetoterapeut
  • Borzunova Anna Sergeevna (experiență 14 ani): kinetoterapeut
  • Shkurlatova Maria Viktorovna (experiență de 15 ani, cea mai înaltă categorie): kinetoterapeut
  • Akulov Sergey Vladimirovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ORL
  • Aslanova Gunel Magatil-kyzy (experiență 6 ani): ORL
  • Biybolaev Rashidhan Magomedsharipovich (9 ani de experiență): ORL
  • Gaydalenok Vladimir Leonidovici (experiență 41 ani, cea mai înaltă categorie): ORL
  • Gorban Dmitry Georgievich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ORL
  • Dombrovskaya Julia Nikolaevna (17 ani de experiență): ORL
  • Zavgorodniy Alexander Eduardovich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ORL
  • Ivanova Maria Evgenievna (5 ani experiență): ORL
  • Kandaurova Alevtina Nikolaevna (experiență 34 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ORL
  • Konstantinov Alexander Evgenievich (experiență 32 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ORL
  • Kurbanov Farid Firudin (experiență 15 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): ORL
  • Lysova Nadezhda Alekseevna (experiență 16 ani, 2 categorii): ORL
  • Maklakov Alexander Pavlovich (experiență 16 ani, 1 categorie): ORL
  • Naumova Alexandra Aleksandrovna (4 ani experiență): ORL
  • Nikolaev Ruslan Mikhailovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): specialist ORL
  • Osmanov Rizvan Mursal (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): ORL
  • Rabadanov Rabadan Gadzhievich (experiență 7 ani, 1 categorie): ORL
  • Studenikin Evgeny Vyacheslavovich (experiență 4 ani): ORL
  • Taova Madina Valerievna (experiență 5 ani): ORL
  • Teryanova Elizaveta Maksimovna (11 ani experiență): ORL
  • Timofievsky Alexey Borisovici (9 ani de experiență): ORL
  • Dna Elena Makarovna: ORL
  • Yakovleva Alexandra Mikhailovna (13 ani de experiență): specialist ORL, audiolog
  • Zharikov Stanislav Borisovici (9 ani de experiență): chirurg minim invaziv
  • Ivanov Valery Mikhailovich (6 ani de experiență): chirurg minim invaziv
  • Logvinenko Roman Leonidovich (12 ani experiență, categoria 2): chirurg minim invaziv
  • Salakhov Ruslan Zhangirievich (12 ani experiență): chirurg minim invaziv
  • Frantsevich Alexey Mikhailovich (experiență 14 ani, 1 categorie): chirurg minim invaziv
  • Yakhontov Denis Igorevich (13 ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg minim invaziv, chirurg
  • Savin Yuri Petrovich (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): chiropractic
  • Ablyakimov Renat Esatovich (experiență 8 ani): neurolog
  • Aleksandrova Tatyana Iosifovna (experiență 17 ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Arefieva Anastasia Pavlovna (4 ani experiență): neurolog
  • Bagaeva Bella Gerasovna (13 ani de experiență): neurolog
  • Belyaeva Anna Rudolfovna (experiență 41 ani): neurolog
  • În apropiere Ekaterina Alekseevna (10 ani experiență): neurolog
  • Bolotnov Mikhail Alexandrovich (19 ani de experiență): neurolog
  • Vilenkin Valentin Davidovich (23 de ani de experiență): neurolog
  • Gavrilova Svetlana Igorevna (12 ani experiență): neurolog
  • Gorelova Elena Anatolyevna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Goryacheva Elena Viktorovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Dudchenko Nadezhda Georgievna: neurolog
  • Evstigneeva Alina Yurievna (9 ani de experiență): neurolog, psihiatru, terapeut
  • Egorova Ekaterina Vadimovna (experiență de 5 ani): neurolog
  • Zhirkova Alyona Danilovna (experiență 13 ani, categoria 2): neurolog
  • Zhuravlev Vladimir Stanislavovici (7 ani de experiență): neurolog
  • Zazulina Irina Nikolaevna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Zimnyakova Olga Sergeevna (experiență 14 ani, 2 categorii): neurolog
  • Zolotareva Larisa Valerevna (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Kabisova Madina Khazumarovna (7 ani de experiență): neurolog
  • Kashezhev Alim Gumarovich (7 ani de experiență): neurolog
  • Kashcheev Alexey Vyacheslavovici (22 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Kayaev Mahmud Shamilovich (11 ani experiență): neurolog
  • Krupenina Elena Aleksandrovna (experiență 4 ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Kudrina Nora Aleksandrovna (experiență 15 ani, categoria 2): neurolog
  • Levin Oleg Semenovich (34 de ani de experiență, MD): neurolog
  • Legenko Marina Sergeevna (experiență de 5 ani): neurolog
  • Loskutnikov Mark Alekseevici (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): neurolog
  • Lyubimova Anna Petrovna (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Lyashenko Elena Aleksandrovna (11 ani experiență): neurolog
  • Maltseva Margarita Andreevna (experiență 10 ani, categoria 2): neurolog
  • Markova Nadezhda Vladimirovna (experiență de 6 ani): neurolog
  • Mironova Ekaterina Alekseevna (10 ani experiență): neurolog
  • Murtazalieva Dzhavgarat Magomedovna (10 ani experiență): neurolog
  • Orekhova Olga Aleksandrovna (12 ani experiență): neurolog
  • Pivl Pavel Stepanovich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Panova Ksenia Vladimirovna (experiență 6 ani): neurolog
  • Podelyakina Alevtina Vladimirovna (7 ani de experiență): neurolog
  • Popova Tatyana Vladimirovna (experiență de 50 de ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Pryanishnikova Galina Alekseevna (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Rumyantseva Irina Yurievna (11 ani de experiență): neurolog
  • Sinkin Mikhail Vladimirovich (20 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Skripkina Natalya Aleksandrovna (21 de ani de experiență): neurolog
  • Smirnova Irina Mikhailovna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): neurolog
  • Solonsky Denis Stanislavovici (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): neurolog
  • Sotnikov Alexander Sergeevici (39 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Troschchenkova Julia Sergeevna (7 ani de experiență): neurolog
  • Fakhretdinov Tagir Alfredovich (experiență 18 ani): neurolog
  • Khripkova Maria Valerievna (experiență de 5 ani): neurolog
  • Tsyganova Anna Andreevna (4 ani experiență): neurolog
  • Chebotareva Anna Dmitrievna (15 ani de experiență): neurolog
  • Chebrikova Natalya Petrovna (30 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurolog
  • Chimagomedova Achcha Shakhbulatovna (7 ani de experiență): neurolog
  • Chueva Yana Aleksandrovna (experiență 8 ani): neurolog
  • Yakovleva Olga Viktorovna (9 ani experiență): neurolog
  • Yahyaeva Zumrud Yahyaevna (16 ani de experiență): neurolog
  • Anoshin Vakhtang Yurievich (26 de ani de experiență): neurochirurg
  • Bagretsova Inna Nikolaevna (11 ani de experiență): neurochirurg
  • Bzhedugov Mukhamed Anatolievici (19 ani de experiență): neurochirurg
  • Blokov Mikhail Yuryevich (25 de ani de experiență): neurochirurg
  • Borzunov Alexey Andreevich (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Budanov Maxim Mikhailovich (experiență 46 de ani, cea mai înaltă categorie): neurochirurg
  • Vakatov Dmitry Vladimirovich (21 de ani de experiență, categoria 2, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Gavrilkina Oksana Sergeevna (experiență 19 ani, 1 categorie): neurochirurg
  • Cetățeanul Alexandru Vadimovici (34 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Deshin Maxim Igorevich: neurochirurg
  • Dmitriev Alexey Vyacheslavovici (11 ani de experiență): neurochirurg
  • Dyrda Igor Georgievich (10 ani experiență): neurochirurg
  • Klishin Denis Nikolaevich (22 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurochirurg
  • Kravtsova Diana Sergeevna (experiență de 22 de ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): neurochirurg
  • Kuvaldin Konstantin Arkadevich (17 ani de experiență): neurochirurg
  • Kuznetsov Alexey Vitalievici (23 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurochirurg
  • Kumak Irina Lvovna: neurochirurg
  • Makarevich Denis Aleksandrovich (experiență 21 ani, categoria 2, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Mikhailova Elena Vyacheslavovna (21 de ani de experiență): neurochirurg
  • Novikov Nikolay Andreevich: neurochirurg
  • Rusinov Alexey Ivanovici (33 de ani de experiență, 1 categorie, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Sidorenko Vera Vladimirovna (16 ani de experiență): neurochirurg
  • Sorokin Konstantin Valerievich (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurochirurg
  • Soshin Yuri Viktorovich (12 ani experiență, 2 categorii): neurochirurg
  • Fedyakov Artyom Grigoryevich (17 ani de experiență): neurochirurg
  • Fumin Ilya Alexandrovich (9 ani experiență): neurochirurg
  • Tsvetkov Egor Mikhailovici (12 ani de experiență, categoria 2): neurochirurg
  • Chapandze Georgy Nugzarovich (13 ani de experiență, candidat la științe medicale): neurochirurg
  • Shestakov Andrei Aleksandrovich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): neurochirurg
  • Anilina Alina Mikhailovna (experiență 15 ani, categoria 2): nefrolog
  • Bek Irina Petrovna (experiență de 44 de ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Bocharova Olga Aleksandrovna (10 ani experiență): nefrolog
  • Burlakov Konstantin Aleksandrovich (20 de ani de experiență): nefrolog
  • Vinogradova Olga Valentinovna (experiență 36 ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Volodicheva Elena Vladimirovna (vechimea în serviciu 28 de ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Davydova Irina Vitalievna (13 ani de experiență): nefrolog
  • Dadalyan Nonna Valerievna (7 ani de experiență): nefrolog
  • Dudko Marina Yuryevna (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Zakharova Elena Viktorovna (experiență 39 ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): nefrolog
  • Zvonova Elena Vladimirovna (experiență 14 ani, candidat la științe medicale): nefrolog
  • Koryagin Yuri Viktorovici (43 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Kotlyarova Galina Vladimirovna (experiență 18 ani, 1 categorie): nefrolog
  • Kuznetsov Stanislav Sergeevici (experiență 8 ani): nefrolog
  • Kukanova Tatyana Aleksandrovna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Kutuzova Anna Vladimirovna (15 ani de experiență): nefrolog
  • Lashutin Sergey Vitalievich (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): nefrolog
  • Leonova Evgenia Sergeevna (7 ani de experiență): nefrolog
  • Lokshina Nina Aleksandrovna (durata serviciului 36 ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Lukina Ekaterina Evgenievna (12 ani experiență): nefrolog
  • Lysenko Ksenia Markovna (6 ani experiență): nefrolog
  • Makarova Tatyana Aleksandrovna (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Markelova Irina Anatolyevna (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Mishchenko Svetlana Aleksandrovna (experiență 22 ani, 2 categorii): nefrolog
  • Moseshvili Edita Grigoryevna (experiență de 22 de ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Ozieva Khava Maksharipovna (21 de ani de experiență): nefrolog
  • Osipova Maria Vladimirovna (experiență 39 ani, candidat la științe medicale): nefrolog
  • Rubleva Svetlana Yurievna (10 ani experiență): nefrolog
  • Selin Igor Igorevich (7 ani de experiență): nefrolog
  • Stamova Nina Vladilenovna (vechimea în serviciu 28 de ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Tareeva Elena Igorevna (experiență 41 ani, cea mai înaltă categorie): nefrolog
  • Fedorov Dmitry Viktorovich (experiență 15 ani, 1 categorie): nefrolog
  • Chernysheva Natalya Nikolaevna (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): nefrolog
  • Shutov Evgeny Viktorovich (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): nefrolog
  • Elembaeva Petimat Kharonovna (9 ani experiență): nefrolog
  • Afonin Sergey Valentinovich (17 ani de experiență): oncolog
  • Boltikova Anna Alexandrovna (experiență 5 ani): oncolog
  • Vasiliev Sergey Sergeevici (experiență 5 ani): oncolog
  • Gaydamaka Ekaterina Vladimirovna (experiență 16 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): oncolog
  • Zubko Elena Alekseevna (experiență 46 ani): oncolog
  • Lorie Zoya Viktorovna (13 ani de experiență): oncolog
  • Panova Ekaterina Igorevna (9 ani de experiență): oncolog
  • Pityakina Irina Igorevna (11 ani de experiență): oncolog
  • Semenicheva Natalya Vladimirovna (13 ani de experiență): oncolog
  • Alekseev Dmitry Vladimirovich (experiență 11 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Blokov Maxim Yurievich (25 de ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Bozhanov Vladimir Aleksandrovici (experiență 4 ani): ortoped, traumatolog
  • Valiulov Timur Damirovich (experiență 5 ani): ortoped, traumatolog
  • Golovkin Vladimir Nikolaevici (experiență 18 ani): ortoped, traumatolog
  • Dering Alexey Alexandrovich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Donchenko Sergey Viktorovich (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Zhuchkov Alexander Gennadievich (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Zakharova Julia Andreevna (9 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Ivanov Alexander Alexandrovich (17 ani de experiență, categoria 2): ortoped, traumatolog
  • Istomin Denis Dmitrievich (11 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kazakhmedov Rustam Mazhrudinovich (experiență 13 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Kazinkin Mikhail Andreevich (4 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Kalinsky Boris Markovich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Kachurin Sergey Alexandrovich (experiență 14 ani, 1 categorie): ortoped pediatru, ortoped, chirurg
  • Kashcheev Anton Andreevich (12 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kashcheev Grigory Andreevich (6 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Klimenko Denis Aleksandrovich (experiență 17 ani, 2 categorii, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Korshev Oleg Borisovici (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Krestnikov Alexey Nikolaevici (13 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kudryashov Roman Yuryevich (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Kutuzov Anton Sergeevici (experiență 18 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Lebedev Alexander Fedorovici (experiență 14 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Matveev Andrey Germanovich (34 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Milokostov Kirill Vladimirovich (13 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Naimann Andrey Igorevich (experiență de 16 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Nemnonov Alexander Mikhailovich (10 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Orly Anat Maria Maria Anatolyevna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Podkosov Oleg Dmitrievich (17 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Rigin Nikolay Vladimirovich (experiență 8 ani): ortoped, traumatolog
  • Rubin Gennady Gennadievich (experiență 14 ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Samoilov Andrey Nikolaevici (experiență 27 de ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Semenov Igor Timofeevich (experiență 39 ani): ortoped, traumatolog
  • Simonyan Hayk Garnikovich (10 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Sorokina Galina Leonidovna (experiență 36 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Sukhareva Anzhela Gennadevna (experiență 10 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Terentyev Dmitry Igorevich (experiență 17 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Tsygin Nikolai Alekseevici: ortoped, traumatolog
  • Limbi Maxim Evgenievich (11 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Yakimov Leonid Alekseevici (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): ortoped, traumatolog
  • Yamkova Andrey Dmitrievich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Aylarova Agunda Kazbekovna (5 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Alipov Dmitry Gennadievich (experiență 8 ani): oftalmolog (optometrist)
  • Andrianova Tatyana Konstantinovna (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Antonova Tatyana Vladimirovna (experiență de 30 de ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Arzhevnishvili Theon Dzhemalovna (10 ani de experiență, categoria 1): oftalmolog (optometrist)
  • Arzhimatova Gulzhiyan Shevketovna: oftalmolog (optometrist)
  • Arsangiriev Ramzan Germanovich (4 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Arkhipova Anna Nikolaevna (11 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Belous Olga Vladimirovna (9 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Biryukov Dmitry Vyacheslavovich (experiență 28 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Burdenko Irina Georgievna (experiență 39 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Velibekova Olga Sabirovna (7 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Vetrova Antonina Alekseevna (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Voroshilova Natalya Aleksandrovna (experiență 17 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): oftalmolog (optometrist)
  • Goncharova Elena Kirillovna (experiență 38 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Gosteva Natalia Nikolaevna (durata serviciului 30 de ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Dedyuev Evgeny Nikolaevich (20 de ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Dzharimova Svetlana Bislanovna (experiență 4 ani): oftalmolog (optometrist)
  • Zhezheleva Lyubov Vladimirovna (experiență 8 ani, categoria 2): oftalmolog (optometrist)
  • Zhukova Oksana Dmitrievna (13 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Zakharova Diana Aleksandrovna (experiență 4 ani): oftalmolog (optometrist)
  • Ivanitskaya Olga Viktorovna (10 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Ignatiev Sergey Aleksandrovich (experiență 42 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Kuzmin Kirill Anatolyevich (12 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Magomedov Shamil Alievich (experiență 6 ani): oftalmolog (optometrist)
  • Minyaylova Elizaveta Mikhailovna (experiență 19 ani, categoria 2): oftalmolog (optometrist)
  • Nosova Olga Vasilievna (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Anatoly Sergeyevich Obrubov (12 ani experiență, 1 categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Osipova Lolita Igorevna (7 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Osmanova Elvira Rizvanovna (7 ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Pavlova Lyudmila Anatolyevna (experiență 27 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Samokhina Nadezhda Ildarovna (experiență 10 ani, 1 categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Falhut Omar - (22 de ani de experiență): oftalmolog (optometrist)
  • Yanichkina Olga Nikolaevna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): oftalmolog (optometrist)
  • Yasinskaya Madina Shamilevna: oftalmolog (optometrist)
  • Lapochkin Andrey Vladimirovich (experiență 16 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): oftalmolog-chirurg
  • Rumyantsev Alexander Dmitrievich (experiență 15 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): oftalmolog-chirurg
  • Tsvetkov Sergey Alexandrovich (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): oftalmolog-chirurg
  • Klimenko Kapitolina Aleksandrovna (experiență 22 ani): proctolog, chirurg
  • Plotnikova Julia Vladimirovna (5 ani experiență): proctolog
  • Ravich Leonid Davydovich (vechime 30 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): proctolog
  • Romanenko Alexey Nikolaevici (experiență 19 ani, 1 categorie): proctolog
  • Khmilov Leonid Mikhailovich (24 de ani de experiență, categoria 2, candidat la științe medicale): proctolog
  • Alekseeva Natalia Sergeevna (experiență 17 ani, 1 categorie): psihiatru
  • Arbuzov Igor Evgenievich (9 ani experiență): psihiatru
  • Belov Andrei Mikhailovici (12 ani experiență, 2 categorii): psihiatru
  • Demidova Olga Vladimirovna (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): psihiatru
  • Evstigneeva Alina Yurievna (9 ani de experiență): neurolog, psihiatru, terapeut
  • Korshunov Pavel Petrovich (38 de ani de experiență): psihiatru
  • Napalkova Ivetta Viktorovna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): psihiatru
  • Rodionova Marina Valerievna (36 de ani de experiență, 1 categorie): psihiatru
  • Rubel Olga Viktorovna (9 ani de experiență, categoria 2): psihiatru
  • Udelko Olga Yuryevna (experiență 11 ani, categoria 2): psihiatru
  • Frolov Alexander Ivanovici (33 de ani de experiență): psihiatru
  • Șcherbanev Nikita Mikhailovici (7 ani de experiență): psihiatru
  • Yudina Anna Evgenievna (4 ani experiență): psihiatru
  • Gushchina Julia Igorevna (13 ani de experiență): psiholog
  • Maksunova Lidia Sergeevna (11 ani experiență): psiholog
  • Pavlova Dina Dmitrievna (20 de ani de experiență): psiholog
  • Subbotina Daria Aleksandrovna (7 ani de experiență): psiholog
  • Tumanova Ekaterina Vyacheslavovna (10 ani experiență): psiholog
  • Danishevsky Stanislav Vladimirovich (experiență de 9 ani, 2 categorii): pulmonolog
  • Lyubchenkova Galina Aleksandrovna (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): pulmonolog
  • Morozova Larisa Viktorovna (43 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): pulmonolog
  • Pavlova Irina Viktorovna (29 de ani de experiență): pulmonolog
  • Tretyakova Lyudmila Nikolaevna (experiență 16 ani, categoria 2): pulmonolog
  • Shvaiko Svetlana Nikolaevna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): pulmonolog, medic generalist
  • Arefieva Elena Ivanovna (36 de ani de experiență): radiolog
  • Batyukova Tatyana Vladimirovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Gladysheva Victoria Sergeevna (10 ani experiență): radiolog
  • Parakhonko Vladimir Nikolaevici (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Razumova Elena Leonidovna: radiolog
  • Finogenov Sergey Nikolaevici (42 de ani de experiență): radiolog
  • Sotnikova Tatyana Ivanovna (37 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): reumatolog
  • Arablinsky Alexander Vladimirovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): radiolog
  • Arablinsky Andrey Vladimirovich (experiență de 35 de ani, cea mai înaltă categorie, MD): radiolog
  • Baranova Olga Mikhailovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Bezrukova Olga Aleksandrovna (experiență de 5 ani): radiolog
  • Bogomazova Svetlana Ilinichna (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Borzunova Natalya Nikolaevna (experiență 8 ani): radiolog
  • Bulatov Nikolay Nikolaevich (56 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): radiolog
  • Vasilenko Irina Vladimirovna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Grigoryeva Ekaterina Borisovna (44 de ani de experiență): radiolog
  • Gurova Marina Sergeevna (13 ani de experiență): radiolog
  • Danchenko Irina Anatolyevna: radiolog
  • Drigo Elena Aleksandrovna (11 ani experiență): radiolog
  • Dubrovina Natalya Vadimovna (4 ani experiență): radiolog
  • Emelyanov Sergey Anatolyevich (5 ani de experiență): radiolog
  • Ilya Olegovich Zakharovykh (4 ani experiență): radiolog
  • Znatnova Alexandra Sergeevna (4 ani experiență): radiolog
  • Klizubova Irina Ivanovna (experiență 8 ani): radiolog
  • Klimko Sergey Vasilievich (9 ani de experiență): radiolog
  • Kozlova Julia Andreevna (experiență 18 ani): radiolog
  • Kulyaeva Ekaterina Olegovna (9 ani de experiență): radiolog
  • Kupriyanova Lidiya Grigoryevna (58 de ani de experiență): radiolog
  • Kurzantseva Olga Olegovna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): radiolog
  • Kuchuk Pavel Valerievich (experiență de 23 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): radiolog
  • Lapchenko Tatyana Nikolaevna (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Leonova Irina Valerievna (experiență 16 ani): radiolog
  • Lykoshina Elena Evgenievna (62 de ani de experiență, candidată la științe medicale): radiolog
  • Magdebura Julia Alexandrovna (experiență 6 ani): radiolog
  • Malaezia Irina Ivanovna (experiență de 8 ani): radiolog
  • Myshkin Konstantin Vladimirovich (experiență 5 ani): radiolog
  • Alla Vladimirovna Mykhkikh (experiență 42 de ani, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Nikolskaya Tamara Georgievna (60 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Pogodaeva Olesya Yurievna (16 ani de experiență): radiolog
  • Pomykalova Lyubov Vladimirovna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Rumer Veronika Borisovna: radiolog
  • Rykhletskaya Elena Nikolaevna (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Ryabkov Andrey Georgievich (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): radiolog
  • Savina Olga Igorevna (4 ani experiență): radiolog
  • Sedova Anna Alexandrovna (9 ani experiență): radiolog
  • Sidorova Julia Vladimirovna (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): radiolog
  • Sinopalnikova Anastasia Aleksandrovna (experiență 8 ani): radiolog
  • Smirnova Maria Dmitrievna (5 ani experiență): radiolog
  • Sotnikov Konstantin Aleksandrovich (experiență 10 ani, 1 categorie): radiolog
  • Suvorova Elena Evgenievna (11 ani experiență): radiolog
  • Fedenko Julia Pavlovna (12 ani experiență): radiolog
  • Fomin Vitaliy Nikolaevici (experiență 11 ani, categoria 2): radiolog
  • Khabirova Julia Engelevna (experiență 24 ani, 1 categorie): radiolog
  • Tsurkan Vladimir Andreevich (experiență 16 ani, 1 categorie): radiolog
  • Chistyakova Inessa Vilgelmovna (experiență 31 ani): radiolog
  • Chupova Nina Andreevna (experiență de 13 ani, candidat la științe medicale): radiolog
  • Churayants Vladimir Vladimirovich (experiență de 44 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): radiolog
  • Șeicul Zhanna Vladimirovna (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): radiolog
  • Volkov Artyom Yurievich (experiență 8 ani): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Goncharov Pyotr Nikolaevich (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Emelyanov Vasily Viktorovich (23 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Zimin Valery Vladimirovich (36 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Igoshin Alexander Sergeevich (10 ani experiență): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Karabach Yuri Valerievich (15 ani de experiență): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Katkov Alexander Alexandrovich (13 ani de experiență, categoria 2, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Kislov Eduard Evgenievich (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg vascular
  • Kolkova Anastasia Viktorovna (experiență 14 ani): chirurg vascular
  • Kuranov Pavel Igorevich (experiență de muncă 6 ani): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Levin Alexey Vladimirovich (experiență 15 ani, categoria 2): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Magomadov Yasavi Uvaisovich (experiență 15 ani, 1 categorie): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Mayorov Igor Mikhailovici (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Mehtiev Elnar Knyazevich (19 ani de experiență, 1 categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Rusanov Nikolay Ivanovich (42 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Savitsky Dmitry Vladimirovich (21 de ani de experiență): chirurg vascular
  • Satinbaev Zamirbek Imatillaevich (experiență 15 ani, categoria 2): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Terekhin Vyacheslav Nikolaevich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Tokarev Konstantin Yuryevich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg vascular
  • Fataliev Gadzhi Bulatovich (7 ani de experiență): chirurg vascular
  • Chizh Ekaterina Yuryevna (experiență 15 ani, 1 categorie): chirurg vascular
  • Shaginyan Arman Rafikovich (experiență 20 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): chirurg cardiac, chirurg vascular
  • Shubin Andrey Anatolyevich (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): chirurg vascular
  • Aleinikov Andrey Sergeevici (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): stomatolog
  • Kovkin Nikita Mikhailovich (4 ani de experiență): medic stomatolog
  • Semina Olga Aleksandrovna (10 ani experiență): stomatolog
  • Aleinikov Alexander Sergeevici (13 ani de experiență): chirurg stomatologic
  • Yudin Dmitry Konstantinovich (9 ani de experiență): chirurg stomatologic, chirurg maxilofacial
  • Vasilevsky Valery Konstantinovich (49 de ani de experiență): expert criminalistic
  • Kvasha Tatyana Adolfovna (28 de ani de experiență): expert criminalistic
  • Kulikova Elena Valerievna (33 de ani de experiență): expert criminalistic
  • Rozhkova Victoria Petrovna (9 ani experiență): expert criminalistic
  • Chizhov Dmitry Viktorovich (28 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): examinator medical
  • Shilin Andrey Vitalievich (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): expert criminalistic
  • Yakovleva Alexandra Mikhailovna (13 ani de experiență): specialist ORL, audiolog
  • Abramova Elena Aleksandrovna (13 ani de experiență): terapeut
  • Avanesova Bela Mikhailovna: terapeut
  • Akulenko Svetlana Vasilievna (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Alekseev Vladimir Grigorievici (experiență 46 de ani, cea mai înaltă categorie, profesor): terapeut
  • Aleshkovskaya Margarita Ivanovna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Andreev Boris Nikolaevici (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Andreyanova Maria Aleksandrovna (7 ani de experiență): terapeut
  • Anisimova Lyudmila Aleksandrovna (12 ani experiență): terapeut
  • Arahamia Lia Guramovna (27 de ani de experiență): terapeut
  • Bogdanova Julia Sergeevna (experiență 17 ani, 1 categorie): terapeut
  • Bolshakov Stepan Alekseevici (experiență 5 ani): terapeut
  • Bragina Ksenia Aleksandrovna (4 ani de experiență): terapeut
  • Britik Vera Vladimirovna (experiență 14 ani, categoria 2): terapeut
  • Vainberg Maria Alexandrovna (25 de ani de experiență): terapeut
  • Volkova Nadezhda Vasilievna (experiență 26 ani, categoria 2): terapeut
  • Vorontsova Lyubov Fedorovna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Gvozdev Vladimir Vladimirovich (experiență 6 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Generalova Natalya Ivanovna (9 ani experiență): hematolog, terapeut
  • Granitova Ekaterina Vladimirovna (13 ani de experiență): terapeut
  • Derman Evgeny Aleksandrovich (vechimea în serviciu 35 de ani, cea mai înaltă categorie): medic generalist
  • Evstigneeva Alina Yurievna (9 ani de experiență): neurolog, psihiatru, terapeut
  • Eliashevich Mikhail Vladimirovich (17 ani de experiență): terapeut
  • Ermilova Olga Valerievna (experiență 28 ani): terapeut
  • Ivanova Evgenia Andreevna (experiență 6 ani): terapeut
  • Kazimirovich Alena Aleksandrovna (experiență 15 ani, categoria 2): terapeut
  • Kapninskaya Nadezhda Aleksandrovna (9 ani experiență): terapeut
  • Kitova Nadezhda Aleksandrovna (experiență 15 ani, 2 categorii): terapeut
  • Kogteva Elena Valerievna (5 ani experiență): medic generalist
  • Koltunova Elvira Rafikovna (9 ani de experiență): terapeut
  • Kondrashov Oleg Viktorovici (30 de ani de experiență, candidat la științe medicale): medic generalist
  • Kopylova Eleonora Yuryevna: terapeut
  • Korneev Dmitry Vadimovici (11 ani de experiență): terapeut
  • Korsakova Anna Valerievna (11 ani de experiență): terapeut
  • Kraeva Natalya Aleksandrovna (7 ani experiență, 1 categorie): medic generalist
  • Kurkina Maria Vladimirovna (experiență 8 ani): terapeut
  • Kurmazia Nonna Maksimovna (62 de ani de experiență): terapeut
  • Lokinskaya Irina Vladimirovna (experiență 18 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Loshchits Natalia Vyacheslavovna (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): medic generalist
  • Mayorova Nadezhda Aleksandrovna (15 ani de experiență): terapeut
  • Mistrikova Olga Nikolaevna (experiență 6 ani): terapeut
  • Mogilevskaya Elena Vitalievna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Morozov Anton Grigorievici (experiență 18 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Novikova Ekaterina Sergeevna (11 ani de experiență): terapeut
  • Polyakov Arthur Andrianovich (22 de ani de experiență): terapeut
  • Inna Popova (experiență 7 ani): terapeut
  • Radchenko Galina Vasilievna (experiență 34 de ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Rudakova Irina Viktorovna (32 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Ryabinina Elena Valerievna (5 ani de experiență): terapeut
  • Semenenko Natalya Aleksandrovna (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Simonova Nina Evgenievna (10 ani experiență): terapeut
  • Smirnova Olga Aleksandrovna (9 ani experiență): terapeut
  • Soshina Julia Sergeevna (4 ani de experiență): terapeut
  • Faskhutdinova Dinara Ildarovna (10 ani experiență): terapeut
  • Fedorova Natalya Aleksandrovna (11 ani experiență): medic generalist, endocrinolog
  • Fudin Vasily Aleksandrovich (vechimea în serviciu 28 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): medic generalist
  • Khuchinaeva Aida Mukharbievna (12 ani de experiență): terapeut
  • Tsareva Elena Viktorovna (15 ani de experiență): terapeut
  • Tsareva Olga Yuryevna (experiență 29 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Shvaiko Svetlana Nikolaevna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): pulmonolog, medic generalist
  • Shilkina Natalia Dmitrievna (experiență 15 ani, cea mai înaltă categorie): terapeut
  • Zhestkov Kirill Gennadievich (experiență 31 ani, profesor): chirurg toracic
  • Poddubny Valery Vladimirovich (20 de ani experiență): chirurg toracic
  • Spakhov Vladimir Vyacheslavovich (17 ani de experiență): chirurg toracic
  • Ulyanov Sergey Aleksandrovich (experiență 31 ani): chirurg toracic
  • Khadikov Konstantin Olegovich (23 de ani de experiență, categoria 2): chirurg toracic
  • Shekhoyan Alexander Sergeevich (experiență 19 ani, 1 categorie): chirurg toracic
  • Alekseev Dmitry Vladimirovich (experiență 11 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Blokov Maxim Yurievich (25 de ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Bozhanov Vladimir Aleksandrovici (experiență 4 ani): ortoped, traumatolog
  • Valiulov Timur Damirovich (experiență 5 ani): ortoped, traumatolog
  • Golovkin Vladimir Nikolaevici (experiență 18 ani): ortoped, traumatolog
  • Dering Alexey Alexandrovich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Donchenko Sergey Viktorovich (24 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Zhuchkov Alexander Gennadievich (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Zakharova Julia Andreevna (9 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Ivanov Alexander Alexandrovich (17 ani de experiență, categoria 2): ortoped, traumatolog
  • Istomin Denis Dmitrievich (11 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kazakhmedov Rustam Mazhrudinovich (experiență 13 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Kazinkin Mikhail Andreevich (4 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Kalinsky Boris Markovich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Kashcheev Anton Andreevich (12 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kashcheev Grigory Andreevich (6 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Klimenko Denis Aleksandrovich (experiență 17 ani, 2 categorii, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Korshev Oleg Borisovici (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Krestnikov Alexey Nikolaevici (13 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Kudryashov Roman Yuryevich (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Kutuzov Anton Sergeevici (experiență 18 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Lebedev Alexander Fedorovici (experiență 14 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Matveev Andrey Germanovich (34 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Milokostov Kirill Vladimirovich (13 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Naimann Andrey Igorevich (experiență de 16 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Nemnonov Alexander Mikhailovich (10 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Orly Anat Maria Maria Anatolyevna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie, candidată la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Podkosov Oleg Dmitrievich (17 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Rigin Nikolay Vladimirovich (experiență 8 ani): ortoped, traumatolog
  • Rubin Gennady Gennadievich (experiență 14 ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Samoilov Andrey Nikolaevici (experiență 27 de ani, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Semenov Igor Timofeevich (experiență 39 ani): ortoped, traumatolog
  • Simonyan Hayk Garnikovich (10 ani experiență): ortoped, traumatolog
  • Sorokina Galina Leonidovna (experiență 36 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Sukhareva Anzhela Gennadevna (experiență 10 ani, 1 categorie): ortoped, traumatolog
  • Terentyev Dmitry Igorevich (experiență 17 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): ortoped, traumatolog
  • Tsygin Nikolai Alekseevici: ortoped, traumatolog
  • Limbi Maxim Evgenievich (11 ani de experiență): ortoped, traumatolog
  • Yakimov Leonid Alekseevici (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): ortoped, traumatolog
  • Yamkova Andrey Dmitrievich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): ortoped, traumatolog
  • Vorobeva Elena Nikolaevna (29 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): transfusiolog
  • Kostin Alexander Igorevich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): transfusiolog
  • Shulga Svetlana Yurievna (experiență 12 ani, categoria 2): transfusiolog
  • Bogdanov Andrey Borisovici: urolog
  • Britik Andrey Valerievich (21 de ani de experiență): urolog
  • Veliev Evgeny Ibadovich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): urolog
  • Vinarova Natalia Andreevna (10 ani experiență): urolog
  • Vishnevsky Alexey Evgenievich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): urolog
  • Golubtsova Elena Nikolaevna (experiență 18 ani, 1 categorie): urolog
  • Goncharov Artyom Alekseevici (17 ani de experiență): urolog
  • Davidyants Arsen Albertovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Dadashev Elmar Oktaevici (experiență 36 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Dubrovin Valerievich german (33 de ani de experiență): urolog
  • Ivkin Evgeny Vladimirovich (12 ani experiență): urolog
  • Laurent Oleg Borisovich (54 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): urolog
  • Lukyanov Igor Vyacheslavovich (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Metelev Aleksei Yuryevich (experiență 12 ani, categoria 2): urolog
  • Monakov Dmitry Mikhailovich (experiență 22 ani, candidat la științe medicale): urolog
  • Morozov Andrey Dmitrievich (13 ani de experiență): urolog
  • Mulabaev Nozim Satorovici (12 ani experiență): urolog
  • Mulabaev Sator Kayumovich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Muslimov Shamkhan Tausovich (experiență 12 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Savelov Pavel Yuryevich (experiență 27 de ani, cea mai înaltă categorie): urolog
  • Savitsky Nikolay Arkadevich (experiență 22 ani, cea mai înaltă categorie): urolog
  • Seregin Alexander Alexandrovich (experiență 20 ani, 1 categorie): urolog
  • Seregin Alexander Vasilievich (experiență 42 de ani, cea mai înaltă categorie, MD): urolog
  • Seregin Igor Vasilievici (experiență 34 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Simankov Ilya Vladimirovich (experiență 8 ani): urolog
  • Sinyakova Lyubov Aleksandrovna: urolog
  • Sokolov Alexander Evgenievich (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): androlog, urolog
  • Sokolov Egor Andreevich (experiență 10 ani, candidat la științe medicale): urolog
  • Tekeev Magomet Akhmatovich (experiență 13 ani, 1 categorie): urolog
  • Tomilov Andrey Aleksandrovich (experiență 11 ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Aces Daniil Yuryevich (23 de ani de experiență): urolog
  • Fadeev Alexander Borisovici (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): urolog
  • Fedanov Stanislav Leonidovici (22 de ani de experiență): androlog, urolog
  • Filimonov Evgeny Viktorovici (17 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): urolog
  • Shustitsky Nikolay Alexandrovich (experiență 22 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): urolog
  • Abasova Karina Vazgenovna (experiență 31 ani, cea mai înaltă categorie): fizioterapeut
  • Batmazova Olga Aleksandrovna (experiență 41 de ani, cea mai înaltă categorie): fizioterapeut
  • Galkina Rimma Gaepovna (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie): fizioterapeut
  • Dementieva Lidiya Mikhailovna (experiență de 47 de ani, cea mai înaltă categorie): fizioterapeut
  • Ipatova Galina Borisovna (42 de ani de experiență): fizioterapeut
  • Mirzazyanova Dina Shamilyevna (5 ani de experiență): fizioterapeut
  • Cernovul Nikolay Nikolaevici (durata serviciului 28 ani, categoria 2): kinetoterapeut
  • Astafyeva Galina Vladimirovna (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist TB
  • Lazareva Olga Lvovna (32 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): specialist TB
  • Lensky Evgeny Viktorovich (experiență 26 ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): specialist TB
  • Vinogradova Marina Vasilievna (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): diagnostic funcțional
  • Davydova Olga Nikolaevna (experiență de 15 ani, cea mai înaltă categorie): diagnostician funcțional
  • Dubrovina Olga Nikolaevna (17 ani de experiență): diagnostic funcțional
  • Edigarova Olga Mikhailovna (38 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): diagnostic funcțional
  • Ilyina Maria Valerievna (23 de ani de experiență, candidat la științe medicale): diagnostic funcțional
  • Kezina Anastasia Mikhailovna (13 ani experiență, 1 categorie): diagnostic funcțional
  • Kuznetsova Larisa Vasilievna (43 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): diagnostic funcțional
  • Lukyanova Alena Anatolyevna (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie): diagnostic funcțional
  • Markelova Elena Aleksandrovna (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): diagnostic funcțional
  • Mertsalova Ola Nikolaevna (56 de ani de experiență): diagnostic funcțional
  • Mukhina Olga Vladimirovna (11 ani de experiență): diagnostician funcțional
  • Nemirovskaya Anna Igorevna (experiență 28 ani, cea mai înaltă categorie): diagnostician funcțional
  • Pavlenko Marina Sergeevna (15 ani experiență, cea mai înaltă categorie): diagnostic funcțional
  • Sukharev Aleksey Aleksandrovich (15 ani de experiență): diagnostician funcțional
  • Schegolev Vladimir Georgievich (experiență 48 ani, 1 categorie): diagnostician funcțional
  • Abramov Kirill Andreevich (4 ani experiență): chirurg
  • Antonov Oleg Nikolaevici (20 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Atakhajaev Sukhrob Ulugbekovici (4 ani de experiență): chirurg
  • Babaev Islam Bubakhanovich (24 de ani experiență, 1 categorie): chirurg
  • Babayan Oganes Zavenovich (7 ani de experiență): chirurg
  • Barinov Yuri Vladimirovich (experiență 21 de ani, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Baskakova Natalya Aleksandrovna (experiență 14 ani, 2 categorii): chirurg
  • Boldin Sergey Valentinovich (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Bocharnikov Dmitry Stepanovici (16 ani de experiență, categoria 2): chirurg
  • Valkov Stepan Vladimirovich (experiență 14 ani, 1 categorie): chirurg
  • Vengerov Veniamin Yurievich (6 ani de experiență): chirurg
  • Volkova Nina Ivanovna (44 de ani de experiență): chirurg
  • Vorobyov Vladimir Ivanovici (15 ani de experiență, candidat la științe medicale): hematolog, chirurg
  • Voronov Denis Viktorovici (7 ani de experiență): chirurg
  • Gogitidze Nodar Nodarovich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Gogolashvili David Gugushaevich: chirurg
  • Grekov Dmitry Nikolaevich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Gugnin Anton Vladimirovich (experiență 8 ani): chirurg
  • Gusev Dmitry Sergeevici (experiență 13 ani, 2 categorii): chirurg
  • Gynin Boris Sergeevich (25 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Degtyarev Dmitry Alexandrovich (12 ani experiență): chirurg
  • Dolidze David Dzhonovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie, profesor): chirurg, endocrinolog
  • Drozdov Pavel Alekseevici (experiență 9 ani, 2 categorii): chirurg
  • Evsikov Andrei Ivanovici (32 ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Erokhin Mikhail Pavlovich (37 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Ershov Pavel Vladimirovich (9 ani de experiență): chirurg
  • Zimina Evgenia Viktorovna (13 ani de experiență): chirurg
  • Inalishvili Levan Nikolaevici (experiență 18 ani, 2 categorii): chirurg
  • Kalakhanova Bella Halitovna (experiență de 8 ani, candidat la științe medicale): chirurg
  • Karapetyan Igor Removich (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Karpov Alexey Andreevich (experiență 10 ani, categoria 2): chirurg
  • Kachurin Sergey Alexandrovich (experiență 14 ani, 1 categorie): ortoped pediatru, ortoped, chirurg
  • Kiselev Vladimir Mikhailovici (20 de ani de experiență, categoria 2): chirurg
  • Kiseleva Irina Anatolyevna (33 de ani de experiență): chirurg cu laser, chirurg
  • Klimenko Kapitolina Aleksandrovna (experiență 22 ani): proctolog, chirurg
  • Kolotilshchikov Andrei Alexandrovich (6 ani de experiență): chirurg
  • Komissarov Alexey Nikolaevici (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Kuzmenko Alexander Alexandrovich (experiență 11 ani, 1 categorie): chirurg
  • Kurdyukov Kirill Sergeevici (experiență 15 ani, 2 categorii): chirurg
  • Kurdyukova Tatyana Vasilievna (40 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Kuchin Victor Viktorovich (vechime 31 de ani, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): gastroenterolog, chirurg
  • Lantsynova Aisa Vladimirovna (4 ani experiență): chirurg
  • Lebedev Sergey Sergeevici (experiență 19 ani, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Lebedinsky Ivan Nikolaevici (33 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Loginov Konstantin Andreevich (experiență 12 ani, 1 categorie): chirurg
  • Lopareva Irina Viktorovna (36 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Maer Ruslan Yurievich (23 de ani de experiență): chirurg
  • Makeev Dmitry Alexandrovich (experiență 20 de ani, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Minina Marina Gennadievna: chirurg
  • Minchenkov Dmitry Vyacheslavovici (experiență 22 ani, 1 categorie): chirurg
  • Mikhailov Ivan Yurievici (9 ani experiență): chirurg
  • Nesterenko Igor Viktorovici (35 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Nikitin Vladimir Anatolievici (23 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Novikov Dmitry Vladimirovich (9 ani experiență): chirurg
  • Oganyan Armen Robertovich (22 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Ostashchenko Vasily Mikhailovich (10 ani experiență): chirurg
  • Petrova Elena Valerievna (experiență 22 ani, 1 categorie): chirurg
  • Poghosyan Harutyun Mkrtichovich (4 ani experiență): chirurg
  • Polyansky Vasily Leonidovich (25 de ani experiență, 1 categorie): chirurg
  • Rodimov Sergey Viktorovich (7 ani de experiență): chirurg
  • Sadovnikov Stanislav Vyacheslavovici (24 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg
  • Sevostyanov Vladimir Mikhailovici (10 ani experiență, 1 categorie): chirurg
  • Sichinava Lasha Tengizievich (experiență 8 ani): chirurg
  • Skorobogatov Mikhail Borisovici (experiență 19 ani, 1 categorie): chirurg
  • Smolyaninov Andrey Alexandrovich: chirurg
  • Solomonova Ekaterina Sergeevna (5 ani experiență): chirurg
  • Sultigov Ahmed Khasmagometovich (experiență 18 ani, 1 categorie): chirurg
  • Tavobilov Mikhail Mikhailovich (22 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Tenchurina Elmira Anvyarovna (12 ani experiență): chirurg
  • Khaziev Ruslan Anvarovich (experiență 6 ani): chirurg
  • Chechenin Grigory Mikhailovich (28 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Shagdurova Bairma Vladimirovna (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Shakirov Halit Abbyasovich (experiență 6 ani): chirurg
  • Shikov Dmitry Vladimirovich (experiență 30 de ani, 1 categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Eminov Makhir Ziyadovich (27 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Yakomaskin Victor Nikolaevici (21 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, candidat la științe medicale): chirurg
  • Yanyushin Nikolay Mikhailovich (45 de ani experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Yanyushin Nikolay Nikolaevich (3 ani de experiență, cea mai înaltă categorie): chirurg
  • Yakhontov Denis Igorevich (13 ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg minim invaziv, chirurg
  • Moneyless Denis Sergeevich (20 de ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg maxilofacial
  • Muradkhanov Arthur Amirbekovich (9 ani de experiență): chirurg maxilofacial
  • Kanevsky Andrey Vladimirovich (experiență 18 ani, 1 categorie): chirurg maxilofacial
  • Tsiklin Ilya Leonidovich (19 ani de experiență, candidat la științe medicale): chirurg maxilofacial
  • Yudin Dmitry Konstantinovich (9 ani de experiență): chirurg stomatologic, chirurg maxilofacial
  • Abaeva Dzerassa Lvovna (24 de ani de experiență): endocrinolog
  • Ametov Alexander Sergeevici (55 de ani de experiență): endocrinolog
  • Aristarkhova Tamara Nikolaevna (41 de ani de experiență): endocrinolog
  • Belyaeva Elina Nailevna (4 ani de experiență): diabetolog, nutriționist, endocrinolog
  • Vorobyeva Nina Valentinovna (44 de ani de experiență): endocrinolog
  • Gosnevskaya Irina Vadimovna (10 ani experiență): endocrinolog
  • Dolidze David Dzhonovich (experiență 26 de ani, cea mai înaltă categorie, profesor): chirurg, endocrinolog
  • Kantemirova Maria Alekseevna (7 ani de experiență): endocrinolog
  • Pashkova Evgenia Yurievna (19 ani de experiență): endocrinolog
  • Fedorova Natalya Aleksandrovna (11 ani experiență): medic generalist, endocrinolog
  • Vychujanina Nataliya Valerevna (12 ani de experiență, candidat la științe medicale): endoscopist
  • Galaeva Elena Valerianovna (42 de ani de experiență, cea mai înaltă categorie, MD): endoscopist
  • Grachev Alexey Andreevich (experiență 6 ani): endoscopist
  • Ivanova Vita Olegovna (experiență 23 ani, candidat la științe medicale): endoscopist
  • Komissarov Dmitry Yuryevich (12 ani experiență, 1 categorie): endoscopist
  • Korzheva Irina Yuryevna (experiență 28 ani, cea mai înaltă categorie, MD): endoscopist
  • Kormnova Natalya Vladimirovna (13 ani de experiență): endoscopist
  • Kuchina Olga Valentinovna (experiență de 45 de ani, cea mai înaltă categorie): endoscopist
  • Nechipay Andrei Mikhailovich (47 de ani de experiență): endoscopist
  • Khugaeva Zalina Shalvovna (19 ani de experiență): endoscopist
  • Cheminava Nani Revazovna (19 ani de experiență, candidat la științe medicale): endoscopist
  • Chernov Mikhail Vladimirovich (25 de ani de experiență): endoscopist